اخبار مهمکمیسیون آموزش

هدیه مجلس به فرهنگیان؛ بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان در سال ۱۴۰۰ تسویه می‌شود

آستان بهارستان؛ نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس ، مصوبه امروز صحن علنی مجلس را هدیه‌ای به جامعه فرهنگیان دانست و گفت: با این مصوبه بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان در سال ۱۴۰۰ تسویه می‌شود

محمد وحیدی با اشاره به تصویب بند (ز) تبصره 9 لایحه بودجه  1400 در نشست  امروز (شنبه ۹ اسفند) صحن علنی مجلس، اظهار کرد: به پیشنهاد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و با رأی مثبت نمایندگان مجلس به این پیشنهاد مجلس راهکاری را برای تسویه بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان مصوب کرد.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر این اساس به دولت اجازه داده می‌شود بدهی‌های قطعی خود به موسسه ذخیره فرهنگیان را در راستای اجرای ماده 85 قانون برنامه ششم در سال جاری به 4  روشی که در نشست امروز بودجه‌ای مجلس مصوب شد، تسویه کند.

بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان حدود 2 هزار میلیارد تومان است

وی یادآور شد: دولت طی سالیان اخیر نتوانسته بدهی‌های خود را به دولت را تسویه کند و این مسئله به این دلیل بوده که هیچگاه پیشنهادات مشخصی در قوانین بودجه سنواتی وجود نداشته است. این بدهی انباشته را صندوق ذخیره فرهنگیان باید با انجام محاسبات اعلام کند ولی حداقل رقمی معادل 2 هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود که این رقم با پیشنهاد کمیسیون آموزش این رقم احیا شد.

وحیدی که نماینده پیشنهاد دهنده این بند قانونی در صحن علنی مجلس بود، گفت: با توضیحات ارائه شده نماینده دولت نیز مخالفتی در صحن علنی مجلس با این پیشنهاد نداشت و نهایتا با رأی اعضا این پیشنهاد مصوب شد.

4 راهکار مجلس برای تسویه بدهی مؤسسه ذخیره فرهنگیان 

وحیدی افزود: نخستین راهکار قانونی مجلس، تامین خوراک و انرژی با قیمت ترجیحی برای مصرف کلیه واحدهای تولیدی مرتبط با صندوق ذخیره فرهنگیان است.

این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: واگذاری تمام یا بخشی از سهام و دارایی‌های دولتی دستگاه‌های اجرایی زیرمجموعه قوه مجریه و باقی سهام متعلق به دولت و شرکت‌های دولتی در بنگاه‌های مشمول واگذاری دیگر راهکار مجلس است.

وحیدی اضافه کرد: مطالبات موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان یا بدهی های موسسه مذکور به دولت و یا به بانک مرکزی به بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی نیز دیگر راهکار پیشنهادی مجلس بود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی افزود: صندوق ذخیره فرهنگیان بخشی از مطالبات خود از دولت را از محل قیمت گاز مصرف تهاتر کند.

منبع: خانه ملت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107