انتخاباتکمیسیون شوراها

اعمال تغییراتی در طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس جزییات اصلاحات طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری برای تامین نظر شورای نگهبان را تشریح کرد.

علی حدادی با اشاره به نشست ( یکشنبه 26 بهمن ماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس بیان کرد: امروز رفع ایرادات شورای نگهبان به طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در دستورکار قرار گرفت و تغییراتی برای تامین نظر این شورا اعمال شد.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس ادامه داد: سن کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 40 تا 75 سال در نظر گرفته شد، همچنین بخش هایی که به پیشنهاد نمایندگان در صحن به طرح افزوده شده بود از جمله کاندیدا شدن اساتید، استاد تمام و افرادی که با حکم رهبری منصوب شده اند، برای تامین نظر شورای نگهبان حذف شد.

وی بیان کرد: در ارتباط با معیارهای رجال سیاسی و مذهبی، مدیر و مدبر شدن نیز اصلاحاتی صورت گرفته شد و تاکید شد شورای نگهبان می تواند برای احراز صلاحیت معیارهای بیان شده در قانون را نیز مدنظر قرار دهند. با این اصلاحیه اختیار شورای نگهبان پا برجا می ماند.

این نماینده مجلس عنوان کرد: تبصره ممنوعیت ثبت نام ها نیز به این نحو اصلاح شد، ثبت نام کاندیداهای اتباع ایرانی که تابعیت کشورهای دیگر را دارند و اشخاص غیر ایرانی که تابعیت ایرانی را گرفته اند، نمی توانند در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنند. ایرادات شورای نگهبان به این طرح کامل بررسی شد و برای تصویب نهایی به صحن علنی ارسال شد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس  گفت: در این نشست بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا به اتمام رسید و برای قرار گرفتن در نوبت بررسی صحن به هیات رئیسه مجلس تحویل داده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107