اخبار پوششی و تولیدی قمکرونا

سپاه قم دو میلیون و500 هزار ماسک تولید کرد

آستان بهارستان؛ فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) قم گفت:با همکاری بسیج دانشجویی این استان دو میلیون و ۵۰۰ هزار ماسک یکبار مصرف و ۶۰ هزار ماسک قابل شستشو تولید شده که بخشی از آن‌ها به مردم عرضه شده و بخشی از آن‌ها نیز به مرور زمان و به فراخور نیاز در میان مردم و دستگاه‌های مختلف توزیع خواهد شد.

به گزارش روز پنجشنبه سپاه قم، سردار سید محمد تقی شاهچراغی درگفت و گویی اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا فرصت‌های همبستگی، همدلی، همراهی و استفاده از ظرفیت خیرین را در بین مردم و گروه‌های مختلف ایجاد کرد.

وی افزود:با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) و بنیاد مسکن ۲۱ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد با هزینه دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آماده و تحویل شد.

شاهچراغی با اشاره به اینکه عرصه خدمت و محرومیت زدایی بسیار مختلف است، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت عظیم جوانان  ۵۵۰ گروه ثبت شده اقدام کننده جهادی در سپاه قم ساماندهی شده‌اند و درحال حاضر این گروه‌ها در سطح روستاها، استان و کشور درحال فعالیت هستند.

وی با تاکید بر اینکه ۱۵ محله کمتر برخوردار شهر در دو سال و نیم گذشته شناسایی شده، ادامه داد: ۱۱۷ محله در شهر قم وجود دارد که نیازمند اشتغال‌زایی، بهسازی خانه‌های نیازمندان، کمک مومنانه وغیره در برخی مناطق احساس می‌شود.

شاهچراغی گفت: سپاه و نیروهای جهادی درعرصه‌های مختلف دغدغه برطرف کردن نیازهای مردم را دارند و ۱۲ میلیارد تومان با کمک مردم و خیرین در لرستان صرف امور عمرانی شد.

وی افزود: مردم قم همیشه در انجام امور خیر پیش قدم بوده‌اند و دراین راستا  توانستیم با کمک آستانه مقدسه حضرت معصومه (س)، قرارگاه کریمه اهل بیت (س) و کمک‌های مردمی ۹۷ واحد از  منازل روستایی شهر معمولان استان لرستان را بازسازی کنیم.

فرمانده سپاه قم با اشاره احداث زمین ورزشی دریکی از روستاهای قم گفت:‌ چهار روستا به کمک خیران دارای چاه آب شد، ۷۵ واحد از منزل محرومین با کمک بهزیستی، کمیته امداد، خیرین و قرارگاه کریمه اهل بیت(س)‌ بازسازی شد و هم اکنون نیز بسیجیان مشغول فعالیت در ۱۱ روستا در جهت اصلاح و بهینه سازی شبکه آبرسانی هستند.

شاهچراغی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه توانمندسازی معتادین یکی از کارهایی است که در سپاه به کمک افراد ایجاد شده است، گفت: در دهکده اقتصاد مقاومتی در ۱۱ محور با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی افراد را در زمینه‌های مختلف توانمندسازی و حمایت می‌کنیم؛ همچنین در یک سال گذشته ۴۵۰ شغل خانگی پایدار را ایجاد کردیم.

وی تلاش در زمینه مبارزه با مفاسد را از دغدغه‌های مردم و سپاه دانست و افزود: به کمک دستگاه قضا و همکاری سایر نهادها مشکلات در زمینه‌های مختلف را پیگیری کرده و به سرانجام رساندیم و این کار را در صورت درخواست مجدد دستگاه‌ها انجام خواهیم داد.

فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب (ع) قم با اشاره به اینکه در سال‌جاری با همکاری آموزش و پرورش اردوهای راهیان نور را به صورت مجازی برگزار کردیم، ادامه داد: با همکاری دوستان و علاقه‌مندی جامعه هدف به لطف خدا ۱۵۰ هزار نفر از طریق شبکه شاد، یادمان‌های شهدای راهیان نور را به صورت زنده و ۱ میلیون و ۱۶۰ هزار نفر به صورت آفلاین بازدید داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107