اخبار مهمکمیسیون اقتصادی

برنامه پنج ساله اقتصادی کشور را به ثبات می رساند

آستان بهارستان؛ رئیس مجلس شورای اسلامی گفت با یک برنامه مدون، طی ۵ سال می توان حوزه اقتصادی را به ثبات رساند

 رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه دیدار با گروه‌های جهادی به استان گلستان در دیدار با آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان  و امام جمعه گرگان اظهارداشت:‌ کنترل نقدینگی به لحاظ تکنیکی را بسیار مهم دانست و افزود:  تبدیل ارز به ریال از مسیر فعالیت و کار انجام نمی شود، وقتی ارز در ازای تجارت و فعالیت کسب می شود برای جامعه خیر دارد اما جایی که ارز بدون تلاش کسب می شود، مثل صادرات نفت، و به ریال تبدیل می شود نفعی برای اقتصاد ندارد.

حوزه اقتصادی کشور طی پنج سال آتی به سرعت ساماندهی خواهد شد

 محمدباقر قالیباف افزود: ریشه مشکلات کشور را در دو بخش است؛ یک بخش مشکلات فرهنگی که در این حوزه، جناح بندی های سیاسی حد و سقف ندارد و حتی تا حذف مطلق پیش می رود؛ یک اردوگاه می گوید من هرچه می گویم حق است و اردودگاه دیگر خود را حق می داند؛ به عنوان نمونه با اینکه ممکن است فردی برای یک کار بسیار مناسب باشد اما از وی استفاده نمی شود چون از اردوگاه سیاسی جناح دیگراست و لذا محکوم به حذف می شود.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان بخش دوم مشکلات کشور را ناشی از چالش های جدی حکمرانی دانست و ادامه داد: گاهی تصمیمات ما با مصلحت اندیشی های غلط همراه می شود که باید جلوی آن گرفته شود.

وی با بیان اینکه مجلس نمادی از همه کشور و عصاره ملت است، گفت: با یک برنامه ریزی مدون و دقیق و تلاش همه قوا، طی پنج سال آتی، کشور به سرعت ساماندهی شده و حوزه اقتصادی به ثبات می رسد لذا اگر فهم با هم زندگی کردن و با هم اداره کردن کشور و نگاه منصفانه ایجاد شود، باعث خواهد شد تا فشار به مردم کاهش یابد.

آیت الله نورمفیدی هم در این دیدار با تأکید بر اینکه مجلس باید راهگشای مشکلات اساسی کشور باشد، گفت: مبارزه با فساد بسیار مهم است اما تا منفذهای فساد بسته نشود و صرفا با معلول مبارزه کنیم، به نتیجه نمی رسیم.

وی  با بیان اینکه باید مشخص کنیم که دولت باید در اقتصاد دخالت کند یا آن را رها کند، عنوان کرد: باید مبنایی در مسائل اقتصادی وجود داشته باشد و ریشه اساسی مشکلات کشف شود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان در ادامه با تأکید بر اینکه باید اجماعی برای حل مشکلات اقتصادی و تصمیم گیری ها در این حوزه شکل گیرد که مد نظر رهبر معظم انقلاب نیز باشد تا نتوان به آن ایراد گرفت، خاطرنشان کرد: اقتصاد کشور باید جهت داشته باشد؛ همچنین بروز بسیاری از فسادها ناشی از مشکلات اقتصادی است که اگر حل شود جامعه نیز امیدوار می شود.

وی تأکید کرد: ممکن است اختلاف سلیقه در همه حوزه ها میان مسئولان وجود داشته باشد اما اگر افراد یکدیگر را باور داشته، احترام متقابل را رعایت و صادقانه عمل کنند مسائل حل می شود.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه رضایتمندی عمومی می تواند مشکلات فرهنگی را نیز حل کند، گفت: این در حالی است که با وجود سازمان های فرهنگی بزرگ نتوانسته ایم آنگونه که باید مشکلات فرهنگی را حل کنیم لذا اگر رضایتمندی عمومی ایجاد شود مردم با جان و دل به میدان می آیند.

منبع: خانه ملت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107