کروناکمیسیون بهداشت

انتقاد عضو هیات رئیسه مجلس از بی تدبیری ستاد ملی مقابله با کرونا

آستان بهارستان؛‌ عضو هیات رئیسه مجلس از بی تدبیری ستاد ملی مقابله با کرونا در تعطیلات نوروز امسال که به آغاز موج چهارم همه گیری این ویروس مرگبار انجامید، انتقاد کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: ستاد ملی مقابله با کرونا در روزهای منتهی به سال نو با برداشتن محدودیت‌های سفر، مردم را به مسافرت ترغیب کرد و بعد از چند روز و در پی هجوم مسافران به مناطق گردشگرپذیر خواستار بازگشت آنها به شهرهایشان شد که اوج بی تدبیری بود.

علی کریمی فیروزجایی با اشاره به مخالفت وزیر بهداشت با این گونه گشایش‌ها، افزود: باید معلوم شود که چه افرادی و با کدام انگیزه ستاد ملی مقابله با کرونا را با بحران تصمیم گیری مواجه می‌کنند.

وی با ابراز نگرانی از عدم مدیریت بهینه در موج چهارم کرونا خواستار برگزاری فوری نشست ویژه این ستاد برای تصمیم گیری و چاره جویی در این ارتباط شد.

وی سردرگمی مسئولان وزارت بهداشت در کنترل ویروس کرونا را محصول دخالت‌های آشکار افراد غیر متخصص و سیاسی در این زمینه دانست و افزود: ستاد ملی مقابله با کرونا در تعطیلات ۱۶روزه عید امسال می توانست با فشرده‌سازی تصمیمات و تنظیم راهکارهای هوشمندانه از بروز فاجعه موج چهارم جهش ویروس کرونا مقابله کند.

عضو مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به مسئولیت مستقیم وزیر بهداشت در این زمینه خاطر نشان کرد: وزیر بهداشت بعنوان مسئول اصلی مقابله با کرونا باید پاسخگوی ضعف های مشهود مدیریتی در این زمینه باشد.

وی گفت: مجلس در صورت تشخیص قصور و اهمال مقامات مسئول در مدیریت کرونا از اهرم های نظارتی خود استفاده خواهد کرد.

کریمی فیروزجایی ورود کشور به موج چهارم کرونا را موجب  هدرروی دستاورد مناسب کشور در کنترل نسبی این بیماری در ماههای گذشته دانست وافزود: خسارتهای موج چهارم کرونا در کشور غیر قابل جبران و گسترده است.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با دعوت مسئولان دولتی به اعمال رفتار مسئولانه در قبال سلامت مردم، یادآورشد: سلامت مردم خط قرمز نمایندگان مجلس و نظام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107