اخبار مهمکمیسیون صنایع

دولت ارز دولتی گرفت اما مرغ گرانتر شد/دستگاه‌های امنیتی و نظارتی پای کار بیایند

آستان بهارستان؛‌ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهارداشت: هرچند دولت در جریان بررسی بودجه ۱۴۰۰ ادعا کرد در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، قیمت کالاهای اساسی مانند مرغ و… افزایش چشم گیری می‌یابد اما در حال حاضر با وجود تداوم ارز دولتی، قیمت مرغ در برخی مغازه‌ها به ۴۰ هزار تومان نیز رسیده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از افزایش قیمت مصوب مرغ گفت: هرچند دولت در جریان بررسی بودجه 1400 ادعا کرد در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، قیمت کالاهای اساسی مانند مرغ و… افزایش چشم گیری می‌یابد و خواستار استمرار تخصیص ارز دولتی بود اما در حال حاضر شاهدیم با وجود تداوم ارز ۴۲۰۰ تومانی قیمت مرغ در برخی مغازه ها به 40 هزار تومان نیز رسیده است.

سیدجواد حسینی کیا با بیان اینکه دولت نتوانست بازار مرغ را مدیریت کند، افزود: دلالان در بازار آشفته کنونی مرغ جولان می‌دهند و در برخی موارد قیمت‌ها را سلیقه ای تعیین می کنند.

دستگاه‌های امنیتی و نظارتی محل هزینه کرد ارز ۴۲۰۰ تومانی را مشخص کنند

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستگاه‌های امنیتی و نظارتی باید با پیگیری، محل هزینه کرد ارز ۴۲۰۰ تومانی را مشخص کنند، اضافه کرد: برخی از مرغداران ادعا می‌کنند که تولید مرغ با شرایط کنونی برای آنها مقرون به صرفه نیست در صورت درستی این ادعا باید از ابتدای امر تدابیر لازم اتخاذ می‌شد.

وی تصریح کرد: در صورت حذف ارز دولتی، نه تنها بهای مرغ بیش از رقم کنونی نمی‌شد، بلکه ممکن بود کمتر نیز شود؛ در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، می‌توانستیم منابع مالی را صرف بهبود تولید و اشتغالزایی کنیم در حالیکه منابع مالی با شیوه کنونی از دست رفته و مردم نیز از قیمت‌ها ناراضی هستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه مردم چوب بی تدبیری برخی از دولتمردان را می خورند، ادامه داد: باید با پیگیری شاهد تاثیر تخصیص ارز دولتی برکاهش قیمت کالاهای اساسی باشیم.

منبع:‌ خانه ملت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107