اخبار عمومیاخبار مهم

ترس مقامات اسرائیل از تلافی ایران در قبال حادثه نطنز

آستان بهارستان؛‌ هاآرتص در گزارشی با تیتر «عملیات ایران ما را غافلگیر خواهد کرد»، نوشت: مقامات رسمی اسرائیل از واکنش ایران نسبت به اقدام خرابکارانه در سایت هسته‌ای نطنز بسیار نگران‌ هستند.

در این گزارش آمده است که رقابت داخلی سرویس‌های اطلاعاتی و طیف‌های سیاسی داخلی رژیم صهیونیستی نهایتا هزینه سنگینی را برای صهیونیست‌ها می‌تراشد.

در ادامه این گزارش آمده است که اقدامات اخیر اسرائیل علیه ایران، مشکوک است. گویا برخی از چهره‌های سیاسی در این رژیم به دنبال ایجاد تنشی در سطح بالا بین ایران و اسرائیل هستند و این تنها در راستای منافع سیاسی خودشان تعریف می‌شود.

عدم ثبات سیاسی رژیم صهیونیستی، بن بست سیاسی، ضعف افسران نظامی در برابر سیاست گذاران و نقش ویژه نهاد‌های امنیتی برای نتانیاهو از جمله معیار‌هایی است که به نگرانی‌ها دامن می‌زند.

اتفاقات اخیر در قبال ایران نشان می‌دهد که یک رقابت امنیتی بین نهاد‌های اطلاعاتی اسرائیل علیه ایران شکل گرفته است که طرف‌ها را به کسب پرستیژ و اعتبار بیشتر وسوسه می‌کند. هر چند که نهایتا این دست از اقدامات همه طیف‌های این رژیم را غافلگیر خواهد کرد و همه آن‌ها را متحمل ضرر می‌کند.

کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی روز یکشنبه با استناد به منابع اطلاعاتی غرب مدعی دست داشتن موساد (سازمان اطلاعات و جاسوسی صهیونیست‌ها) در حادثه تاسیسات نطنز شد.

ایران روز دوشنبه رژیم صهیونیستی را پشت حمله به این تأسیسات دانست و وعده داد به موقع «انتقام» می‌گیرد.

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران این حادثه را مظهر تروریسم هسته‌ای دانست.

به نظر می‌رسد در پی برگزاری نشست‌های جدید کمیسیون مشترک برجام در وین و پیشرفت مذاکرات و تمایل آن به رفع تحریم‌ها برای بازگرداندن ایران به توافق، رژیم صهیونیستی به وحشت افتاده و به اقدامات خرابکارانه و کارشکنانه روی آورده است.کشور‌های اروپایی و آمریکا پس از این حادثه که رژیم صهیونیستی به دست داشتن در آن اذعان کرد، نگران موضع ایران در روند مذاکرات هسته‌ای هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107