اخبار پوششی و تولیدی قماخبار قم

قیمت کالاهای اساسی ماه رمضان اعلام شد

آستان بهارستان؛ قیمت روغن، قند و شکر، برنج، مرغ و زولبیا و بامیه ماه رمضان مشخص شد.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت قم از سهمیه کالاهای اساسی مورد نیاز مردم این استان در ماه مبارک رمضان خبر داد.

امیرحسین پروان اظهارداشت: با پیگیری‌های انجام شده جهت تخصیص کالاهای اساسی مورد نیاز مردم قم در ماه رمضان، هزار و ۸۰۰ تن روغن ویژه خانوار به استان اختصاص یافته‌ که توزیع آن توسط شرکت‌های پخش کارخانه‌های تولید کننده با هماهنگی اتحادیه‌های مرتبط انجام می‌گیرد.

وی افزود: ۷۵۰ تن روغن نیز سهمیه ویژه صنوفی که مصرف روغن دارند مانند تالارها، رستوران‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها و قنادی‌ها درنظر گرفته شده‌ که جذب و توزیع این سهمیه توسط مباشران در حال انجام است؛ همچنین در ماه گذشته ۷۵۰ تن روغن ویژه صنوف در میان متقاضیان توزیع شده که سبب عدم ایجاد کمبود در این زمینه شده است.

وی ادامه داد: ۵۲۰ تن سهمیه شکر نیز به استان اختصاص یافته‌ و مباشران به جهت جذب و توزیع به اداره کل غله و خدمات بازرگانی قم معرفی شده‌اند؛ درحال حاضر سهمیه شکر در کارخانه‌ها در حال بسته‌بندی و توزیع میان واحدهای صنفی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی های مصرف است.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت قم اظهارکرد: در خصوص تأمین قند نیز، قسمتی از سهمیه جذب شده شکر در اختیار کارخانه‌های تولید قند قرار گرفته است؛ قند بسته‌بندی‌ شده به قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و شکر نیز در بسته بندی‌های یک کیلوگرمی به قیمت هشت هزار و ۷۰۰ تومان عرضه شود.

وی اضافه کرد: در رابطه با برنج نیز، ۶۰۰ تن سهمیه به استان قم اختصاص یافته‌است که در بازار در حال توزیع است؛ برنج عرضه شده در استان از نوع هندی بوده و به قیمت هر کیلوگرم ۱۸هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

وی گفت: در ماه مبارک رمضان تقاضاهای زیادی از سوی مجموعه‌های مختلف مانند هیئت‌ها و خیرین برای اجرای طرح مواسات و تهیه بسته‌های معیشتی است که از سهمیه کالاهای اختصاص یافته به استان برای پاسخ به این درخواست‌ها نیز مصرف شده است.

پروان در مورد توزیع مرغ در استان نیز توضیح داد: تأمین مرغ بر عهده سازمان جهاد کشاورزی است اما با توجه به اینکه مرغ مورد نیاز ماهانه استان ۱۱۰ تن است و میزان تولیدی استان پاسخگوی این نیاز نیست تلاش می‌کنیم تا برای ماه مبارک رمضان نیز مانند شب عید سهمیه‌ای از مرغ منجمد فراهم کرده و در کنار مرغ گرم عرضه کنیم؛ در حال حاضر ۷۰ تا ۸۰ تن بین واحدهای صنفی، فروشگاه‌های زنجیره ای و تعاونی های مصرف توزیع می‌شود.

وی گفت: قیمت‌گذاری زولبیا و بامیه هم در کمیسیون اقتصادی اتاق اصناف بررسی شده که طبق آن برای نوع درجه یک این محصول قیمت ۳۸ هزار تومان و نوع درجه دوم آن قیمت ۳۴ هزار تومان تعیین شده که پس از تصویب در کارگروه تنظیم بازار استان ابلاغ می‌شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107