آسیب های اجتماعیاخبار قماعتیاد

54 درصد زندانیان کشور شاغل شدند / سه درصد زندانیان کشور بانوان هستند

آستان بهارستان؛ رئیس کل زندان‌های کشور گفت: سال گذشته برای اولین بار، با ایجاد شغل برای مددجویان،‌ آمار زندانیان شاغل در ندامتگاه های کشور به ۵۴ درصد افزایش یافت.

محمدمهدی حاج محمدی روز گذشته در دیدار با آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس، افزود: با افزایش مهارت زندانیان، انگیزه آن‌ها برای زندگی درست افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی خانواده‌های زندانیان در قالب برنامه‌های مشخص در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفته است، ادامه داد: ۲۰۸ هزار خانواده مخاطب هدف ما هستند که امیدواریم با مشارکت اقشار مختلف بتوانیم حمایت‌های بیشتری از این خانواده‌ها داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بر اساس تاکید رهبرمعظم انقلاب، زندان‌ها باید به تربیتگاه تبدیل شوند، اظهار کرد: رسیدن به این هدف ملزومات و ابزاری دارد که یکی از آن‌ها بهره‌مندی از ظرفیت اساتید و مربیان است که ما با توجه به محدودیت‌های اعتباری تلاش کرده‌ایم تا پرسنل زندان‌ها را به مربی تبدیل کنیم.

رئیس کل زندان‌های کشور با بیان اینکه بسیاری از زندانیان، از عملکرد گذشته خود پشیمان می‌شوند و به همین دلیل بستر برای تحول روحی آنها فراهم است، اضافه کرد: ندامتگاه ها، فرصت خلوت و تفکر را برای زندانی فراهم می کند و این بستری برای تغییر و تحول آن‌ها را فراهم کرده است که امیدواریم طلاب و روحانیون جهادی از این ظرفیت به شیوه مطلوب بهره‌مند شوند.

وی ضرورت توجه طلاب و حوزه های علمیه برای کار فرهنگی در ندامتگاه‌ها را مورد تاکید قرار داد و ادامه داد: اکنون هجمه‌ها علیه زندان بیشتر شده و دشمن امیدوار شده که به واسطه اتفاقات زندان به نظام ضربه بزند و امیدواریم از ظرفیت افراد مختلف به ویژه روحانیون برای جلوگیری از اجرایی شدن نقشه‌های دشمن استفاده کنیم.

وی عنوان کرد: برخی از زندانیان ارادت خاصی به شهدا پیدا کرده‌اند، افرادی را داریم که مرتکب قتل و آدم ربایی شده بودند اما اکنون به صورت خودجوش تصویر شهید سلیمانی را در کنار تصاویر فرزندان خود در زندان نصب کرده‌اند.

***

سه درصد زندانیان کشور بانوان هستند / بسیاری از زندانیان در عمر خود با طلبه ای در ارتباط نبودند

مشاور رئیس کل زندان های کشور نیز در این دیدار با بیان اینکه سه درصد از زندانیان کشور از بانوان هستند، اظهارکرد: حرم بانوی کرامت ظرفیت مناسبی است که می‌توان از آن برای ارتقای معرفتی زندانیان بهره‌مند شد.

حجت‌الاسلام محمدتقی وکیل‌پور افزود: بسیاری از زندانیان متأسفانه در طول زندگی خود با هیچ طلبه‌ای در ارتباط نبودند و از مسیرهای معنوی دور بوده‌اند اما اکنون گوش شنوایی دارند و آماده تغییر هستند.پایان پیام/۱۱۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107