اخبار مهمکمیسیون سیاسی

ایران بر اساس منافع ملی خود غنی سازی 60 درصدی را آغاز کرده / مذاکره، تخریب و تحریم با هم معنا ندارد

آستان بهارستان؛ رئیس کمیته امنیت مجلس معتقد است آغاز غنی‌سازی ۶۰ درصد جزء برنامه راهبردی جمهوری اسلامی بود و رفتار طرف مقابل نیز در آن اثرگذار است.

ابراهیم عزیزی با اشاره به آغاز غنی سازی ۶۰ درصد از سوی ایران، گفت: غنی سازی حق مسلم ملت ما است تا از این طریق بتوانیم نیاز خود را برطرف کنیم و آژانس نیز هیچ محدودیتی برای رفع نیازها به صورت صلح آمیز قرار نداده و همه کشورها می توانند از این فناوری استفاده کنند.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری این مطلب که سال هاست حسن نیت خود را در موضوع هسته ای به دنیا اثبات کرده ایم، اظهارداشت: آمریکا و کشورهای اروپایی نتوانستند اعتماد ایران را جلب کرده و از نجابت و بردباری ملت ایران سوءاستفاده کردند.

وی افزود: وقتی قرار بر معامله برد-برد است، نباید یکی از طرفین صرفا به فکر منافع خود باشد، لذا اکنون به طور طبیعی باید ناقضان برجام، جبران خسارت کنند.

وی ادامه داد: بنابر ضرورت های روز و به منظور تأمین نیازهای بخش های مختلف، صنعت هسته ای به سمت غنی سازی ۶۰ درصد رفت تا بر مبنای راهبردی که از پیش تعیین شده بود گام برداریم و البته در این مسیر رفتار طرف مقابل نیز بسیار در این تصمیم گیری ها موثر است.

رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ایران بر اساس منافع ملی خود عمل می کند و حسن نیت خود را طی سال ها اثبات کرده، از این رو غنی سازی ۶۰ درصد سزاوارترین اقدام بود و ما که از گذشته ظرفیت این میزان غنی سازی را داشته و صرفا بنا به ملاحظاتی آن را شروع نکرده بودیم، امروز اقدام به آغاز این فرایند کرده ایم.

وی همچنین به اقدام جنایتکارانه اخیر در سایت هسته ای نطنز اشاره و بیان کرد: عاملان و آمران این حادثه تروریستی شناسایی شده و به نحو مقتضی با آنها مقابله خواهد شد لذا در این مسیر دولت باید بر مبنای منافع ملی حرکت کرده و به طرف مقابل اعتماد نکند.

وی تحریم، تخریب و مذاکره را در کنار هم بی معنا دانست و خاطرنشان کرد: با این حال شاهد هستیم تیم دیپلماسی ما در حال رفت و آمد و مذاکره است این درحالی است که طرف مقابل از طرفی تقاضای مذاکره می کند، از طرفی اقدام به خرابکاری و از سوی دیگر اقدام به اعمال تحریم های جدید می کند که تمامی این موارد با یکدیگر هخوانی ندارد.

منبع:‌ خانه ملت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107