اخبار قمکروناگزارش تولیدی قم

بازگشت دوباره طلاب جهادگر به بیمارستان ها

آستان بهارستان؛‌ ۲۵۰ طلبه حوزه علمیه قم در موج جدید کرونا برای خدمات رسانی به بیماران کرونایی اعلام آمادگی کردند.

پس از اوج گیری ویروس کرونا در قم و پر شدن بیمارستان ها، طلاب و نیرو‌های جهادی که در پیک‌های قبلی به کمک کادر بهداشت و درمان آمده بودند، این بار نیز به عرصه آمدند و جلسه هماهنگی برای حضور آن‌ها با حضور دکتر قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم و حجت الاسلام و المسلمین زمانی معاون حوزه‌های علمیه برگزار شد.

در این جلسه بر بهره گیری هر چه بیشتر از طلاب جهادی در مراکز درمانی کرونایی قم و خدمات دهی به کادر بیمارستان تاکید شد.

 اعلام آمادگی ۲۵۰ طلبه برای حضور در بیمارستان‌ها

معاون حوزه‌های علمیه در جلسه با نیرو‌های جهادی اظهار کرد:ستاد بحران حوزه‌های علمیه فعال است و در پیک‌های گذشته ۲۰ هزار طلبه خواهر و برادر در جهت کمک به بیماران کرونایی راهی بیمارستان‌ها شدند.

حجت الاسلام زمانی افزود: ۱۰ کمیته برای طلاب جهادی شامل کمیته‌های بیمارستان، آرامستان، مساوات، روانشناسی، رسانه و… تشکیل شده است که فعالیت‌ها به صورت برنامه ریزی شده دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: قدردان زحمات مجموعه سلامت کشور و استان هستیم که جهادگونه وارد عرصه شده اند و در جهت خدمات رسانی به مردم تلاش می‌کنند.

وی عنوان کرد:حوزه علمیه در موج جدید شیوع کرونا نیز برای خدمات رسانی به بیماران در بیمارستان ها، اعلام آمادگی کرده است و در استان قم ۲۵۰ طلبه در حال حاضر اعلام آمادگی کرده اند.

حجت الاسلام زمانی گفت: آرامش بخشی به بیماران، گسترش فضای معنوی و پاسخگویی به سئوالات شرعی و همچنین کمک به پرستاران و همراهان از جمله وظایف نیرو‌های جهادی در بیمارستان‌ها است.

 نیازمند حضور نیرو‌های جهادی در بیمارستان‌ها هستیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در جلسه با نیرو‌های جهادی نیز با بیان این که طلاب جهادی باعث افتخار حوزه علمیه و جامعه روحانیت شدند،گفت:حضور نیرو‌های طلاب جهادی در بیمارستان‌ها موجب دلگرمی و آرامش بخشی و ارتقای روحیه معنویت برای بیماران و کادر بیمارستان است.

دکتر محمدرضا قدیر افزود:طلاب در پیک‌های قبلی کرونا در بیمارستان‌ها کار‌هایی انجام دادند که در تاریخ ماندگار شد و امروز نیز با توجه به افزایش تعداد بستری بیماران کرونایی بار دیگر نیازمند حضور ارزشمند آن‌ها هستیم.

وی اظهار کرد: باید هوشیارانه عمل کنیم و با کمک هم باید بر این بیماری غلبه کرده و زنجیره انتقال را قطع کنیم.

وی بیان کرد: طلاب جهادی در گام اول کمک بحال کادر بیمارستان هستند و درگام دوم در ارتقای سلامت جسمی و معنوی تلاش می‌کنند و این مسئله بسیار مهم بوده که از جمله نیازمندی‌های ما به شمار می‌رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107