اخبار تولیدی و پوششی مجلساخبار مهمکرونا

سایه کرونا بر سر مجلس / کرونا مجلس را دو هفته تعطیل کرد / احضار هفت وزیر به مجلس منتفی شد

آستان بهارستان؛ براساس تصمیم هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی به دلیل شیوع موج چهارم کرونا و رعایت پروتکل‌های ستاد کرونا، مجلس از هفته آینده به مدت دو هفته، جلسه علنی نخواهد داشت.

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به مصوبه هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره اجرای پروتکل‌های ستاد کرونا گفت: براساس این تصمیم مجلس شورای اسلامی از هفته آینده به مدت دو هفته جلسه علنی نخواهد داشت و نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه خود خواهند رفت.

احمد امیرآبادی فراهانی افزود: نمایندگان مجلس طبق روال بعد از حضور به مدت 3 هفته در مجلس و برگزاری جلسات علنی، برای یک هفته و به منظور سرکشی به حوزه‌های انتخابیه خود می‌روند که بعد از پایان تعطیلات عید نوروز قرار بود، مجلس چهار هفته جلسه علنی داشته باشد و بعداز آن نمایندگان به مدت یک هفته و همزمان با شب‌های احیاء به حوزه‌های انتخابیه خود بروند اما اکنون با وجود شیوع موج چهارم کرونا و وضعیت قرمز تهران و بسیاری از شهرهای کشور این تصمیم تغییر پیدا کرد.

وی تاکید کرد: به موجب مصوبه هیئت رئیسه مجلس و تاکید به وکلای ملت، از آنها خواسته شده تا در مدت حضور دو هفته‌ای خود در حوزه‌های انتخابیه از برگزاری ملاقات‌های مردمی برای حفظ جان ملت عزیز خودداری کرده و برای پیگیری و حل مشکلات موکلانشان، جلسات خود را با حداقل حضور افراد و بیشتر به صورت تلفنی و از طریق فضای مجازی برگزار کنند.

وی تصریح کرد: این تصمیم هیئت رئیسه مجلس با توجه به افزایش تعدادفوتی‌های ناشی از شیوع کرونا و توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و صیانت از جان و سلامتی مراجعات مردمی و کارکنان مجلس شورای اسلامی اتخاذ شده است.

***

روز گذشته نیز محمد حسین فرهنگی سخنگوی هیات رئیسه مجلس هم گفته بود با توجه به سرعت شیوع کرونا تا اطلاع ثانوی کمیسیون ها، کمیته های مجلس، دیدار های نمایندگان تعطیل و برگزاری جلسات صحن محدود می شود.

***

جالب اینجاست که این تصمیم در حالی گرفته شد که قرار بود در هفته پیش رو هفت وزیر به منظور پاسخگویی به نماینده ها به مجلس بروند.

نکته دیگر اینکه جلسه علنی مجلس ۳۱ فروردین خواهد بود و  نماینده ها در عمل ۱۸ روز تعطیل هستند و تا ۱۹ اردیبهشت جلسه علنی برگزار نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107