اخبار عمومیاخبار قم

تجلیل از ۱۰۰ فعال فرهنگی-هنری در برنامه «تجلی شیدایی»

آستان بهارستان؛‌ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: در برنامه تجلی شیدایی بیش از 100 فعال فرهنگی هنری و رسانه ای که در سال گذشته در جشنواره های ملی خوش درخشیده بودند معرفی و تقدیر شدند.

سید موسی حسینی کاشانی اظهارکرد: در روزهای سی ام و سی ویکم میزبان هنرمندان استان قم در برنامه ای با عنوان تجلی شیدایی بودیم که این برنامه در تالار مرکزی شهر برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به اینکه برنامه ریزی های برگزاری برنامه تجلی شیدایی  از اسفند ماه سال گذشته انجام شد، تصریح کرد: در ایام شیوع کرونا برخی زمزمه ها حاکی از تعطیلی تمامی برنامه های فرهنگی هنری بود اما در همین ایام بزرگوارانی در زمینه های فرهنگی، هنری، قرآنی و رسانه ای در جشنواره های ملی و جشنواره هایی که زیر مجموعه تقویم کشوری حساب می شوند خوش درخشیدند و در همین راستا تصمیم گرفته شد که معرفی و تجلیلی از آنها که در جشنواره ها در سال ۹۹ رتبه کسب کرده اند داشته باشیم.

وی با بیان اینکه رشته ها و موضوعاتی که در سال ۹۹ حائز رتبه های جشنواره ای شده بودند، موضوعات مرتبط با هفته انقلاب بود که از آن جمله می شود به کسب رتبه تئاتر قم در جشنواره مقاومت اشاره کرد.

وی افزود: به تمام انجمن ها اعلام شد که افتخار آفرینان هر مجموعه ای به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، معرفی شوند و در رشته های مختلف قرانی ، خوشنویسی ،موسیقی و سرود ، تئاتر، عکاسی، فیلم کوتاه، فیلم مستند ، شعر و داستان نویسی ، رسانه و مد لباس و هنرهای تجسمی رتبه کسب کرده بودند که در مجموع ۶۴ نفر در سال گذشته حائز رتبه های ملی یا در سطح تقویم جشنواره های ملی کشور رتبه کسب کردند که مورد تجلیل قرار گرفتند.

حسینی کاشانی اضافه کرد: در قالب برنامه تجلی شیدایی که همزمان با هفته هنر انقلاب و با همکاری بسیج هنرمندان برگزار شد در کنار معرفی و تجلیل برنامه های مختلفی به صورت تصویری ضبط شود و با هماهنگی صدا و سیمای استان قم پخش شود.

وی اضافه کرد: تجلی شیدایی یک قسمت دیگر هم داشت که پیشکسوتان و بزرگان که در زمینه های مختلف و جلسات کارشناسی در کنار اداره کل فرهنگ و ارشاد حضور داشتند، مانند شورای سیاست گذاری تئاتر، شورای آموزشگاه ها، شورای فیلم دعوت شده بودند که از ۳۶ نفر از فرهیختگان و اساتید در این زمینه تقدیر بعمل آمد .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ نفر از هنرمندان و پیشکسوتان در قالب برنامه تجلی شیدایی مورد تجلیل قرار گرفتند، گفت: هدف از اجرای این برنامه بهره بردن بیشتر  از پیشکسوتان برای همراهی در برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معرفی و تقدیر از جوانان با انگیزه برای تشویق در راستای حضور در جشنواره های ملی است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107