اخبار مهمکمیسیون کشاورزی

دولت با افزایش قیمت خرید گندم انگیزه تولید را بالا برد

آستان بهارستان؛ عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با افزایش قیمت خرید تضمینی گندم به عنوان یک اقدام منطقی و امیدبخش به کشاورزان انگیزه داد تا تولید خود را با قوت و قدرت ادامه دهند.

حجت الاسلام احد آزادیخواه اظهارداشت: این اقدام دولت گام مهمی در راستای تحقق شعار سال و حمایت از تولید است تا با پشتیبانی از گندم‌کاران در شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا، موانع از پیش‌روی کشاورزان برداشته شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس با اشاره به تشکیل شورای قیمت‌گذاری محصولات راهبردی با تصویب مجلس، بیان کرد: اینکه رییس جمهوری به خاطر کمک به کشاورز، قیمت تضمینی خرید گندم را افزایش داده، اقدامی مثبت و بسیار ارزشمند در راستای حمایت از تولیدکنندگان و تحقق شعار سال است.

وی افزود: اگرچه هنوز هم احساس می‌کنیم با توجه به هزینه های بخش کشاورزی، حق مطلب هنوز ادا نشده ولی این میزان افزایش قیمت برای خرید تضمینی گندم، اقدامی مهم و در راستای حمایت از تولید است.

رییس مجمع نمایندگان استان همدان ادامه داد: اینکه چرخه تولید کشور آن هم در راهبردی ‌ترین محصول یعنی گندم می‌چرخد و انگیزه‌ای برای کشاورزی ایجاد می‌کند، امیدبخش است.

وی تاکید کرد: سال آینده باید به گونه‌ای تدبیر شود که قیمت واقعی گندم از سوی دولت به کشاورزان ارایه شود.

وی تصریح کرد: افزایش نرخ تضمینی به پنج هزار تومان موجب می شود کشاورزان در سال‌های آتی محصول بیشتری کشت کرده و تحویل دولت بدهند.

***

پارسال ۴۳۹ هزار تن گندم به نرخ تضمینی از کشاورزان استان همدان خریداری و یک هزار و ۱۷۲ میلیارد تومان بهای آن نیز به گندمکاران پرداخت شد؛ امسال قیمت تضمینی خرید هر کیلو گندم طبق تصمیم دولت، پنج هزار تومان تعیین شد.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107