اخبار مهمکمیسیون اجتماعی

روحانی مدام آدرس غلط می‌دهد/ نسخه شکست برای مردم می‌نویسند

آستان بهارستان؛ نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اظهاراتی که این روزها آقای روحانی و دولتی‌ها مطرح می‌کنند، صرفا با هدف به حاشیه بردن مسائل اصلی کشور و آدرس غلط دادن است.

عباس گودرزی در واکنش به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه ما همان‌هایی هستیم که کشور را از رشد اقتصادی منفی به بالاترین رشد اقتصادی در همه جهان رساندیم و در سال ۹۵ رشد اقتصادی ما بالاترین رشد اقتصادی در سطح جهان بود، اظهار داشت: همه به خوبی می دانند که وضعیت اقتصادی کشور بسیار نامطلوب است.

وی با بیان اینکه توافق برجام با این هدف منعقد شد که تحریم ها برداشته شود و وضع معیشتی مردم بهتر و اقتصاد کشور رونق پیدا کند اما واقعیت آن است که این اتفاق نیفتاد، تصریح کرد: اظهاراتی که این روزها آقای روحانی و دولتی‌ها مطرح می‌کنند، صرفا با هدف به حاشیه بردن مسائل اصلی کشور و آدرس غلط دادن است.

وی با اشاره به اینکه رویکرد این دولت منتهی به شکست شد، گفت: دولتمردان باید صریح و صادقانه بگویند که رویکرد نگاه به بیرون و غربی‌ها، عدم اتکا به ظرفیت‌های داخلی و امید بستن به کدخدا شکست خورده و هیچ نتیجه‌ای نداشته است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: دولتمردان باید صادقانه به مردم بگویند که برجام گشایشی در زندگی اقتصادی ملت ایجاد نکرده است و اگر اینگونه به شکست خود اعتراف کنند، قطعاً مردم هم این موضوع را می‌پذیرند. ما باید اشکالات خود را بپذیریم و اصراری بر ادامه مسیر غلط نداشته باشیم چرا که باعث خسران بیشتر می‌شود.

وی بیان کرد: جای تاسف دارد که دولتمردان به جای آنکه با مردم صریح صحبت کنند، اصرار دارند که همان نسخه منتهی به شکست را دوباره برای ملت بنویسند که جز ضرر، عایدی برای کشور ندارد.

وی گفت: بهتر است دولتمردان با کلمات بازی نکنند و همه می دانند که برجام برای بی آبرو کردن و رسوا کردن دشمنان ما و آمریکا نبود و صرفاً با این هدف منعقد شد که تحریم ها برداشته شود اما دیدیم که تحریم ها برداشته نشد و برجام تجربه موفقیت آمیزی نبود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس اظهارداشت: ما باید از تجربه کشورهایی که به سمت غربی‌ها و آمریکا رفتند، عبرت بگیریم چراکه نه تنها این کشورها عزت خود را از دست دادند، بلکه مسیر پیشرفتشان هم دچار مشکل شد. برای مثال، عربستان سعودی بیشتر از دیگر کشورها مطابق با سیاست‌های آمریکا فعالیت می‌کند و دلارهای نفتی خود را خرج آنان می‌کند اما در نهایت آمریکایی‌ها عربستان را گاو شیرده خود می دانند.

وی تصریح کرد: به جای توجه به کشورهای غربی، بهتر است تمرکز خود را روی ارتباط با کشورهایی مانند روسیه و چین بگذاریم. ما باید بن‌بست ارتباط با غربی‌ها را کنار بگذاریم و قدم در راه تقویت ارتباط با کشورهای همسو بگذاریم.

وی تأکید کرد: انتظار ما از دولتمردان آن است که در این ماه‌های پایانی، صراحتاً اعلام کنند که رویکرد نگاه به غربی‌ها برای حل مشکلات کشور رویکرد غلطی بوده است.

منبع:‌ مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107