اخبار پوششی و تولیدی قماخبار عمومیاخبار مهمانتخابات

آیت الله غروی در گفت وگو با ما: تضعیف دستگاه دیپلماسی به مصلحت نظام نیست/مصالح نظام را فدای مقاصد انتخاباتی نکنید

فاطمه سادات محمدی

آستان بهارستان: عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه هدف از افشای فایل صوتی خنثی کردن تلاش‌های در حال انجام بود، گفت: تضعیف دستگاه دیپلماسی به مصلحت نظام نیست.

آیت الله سید محمد غروی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در مورد هجمه‌های اخیر بر وزیر امور خارجه در پی افشای فایل صوتی، اظهار داشت: حفظ مصالح کلی نظام مهم‌ترین اولویت است؛ به مصلحت نظام نیست که در هر موقعیتی سوژه‌ای پیدا کنیم و مسئولانی را که برای حل مشکلات کلان کشور ولو در زمینه دیپلماسی، در میدان هستند تضعیف و با فضاسازی پشت آن‌ها را خالی کنیم.

وی افزود: متأسفانه فضایی درست شده که حضرت آقا به هر نحوی که به قضایا ورود پیدا کنند عده‌ای نکته‌ای را برمی‌دارند و علیه مسئولی به کار می‌گیرند که این اقدامات درست نیست.

این استاد سطح عالی حوزه علمیه گفت: برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم در این باره اظهارات نادرستی داشتند؛ من در یک اظهار نظر سه چهار خطی از یک فردی دیدم که وی سه تا چهار اهانت، توهین و تهمت غیرقابل اثبات را بیان کرده؛ تعبیرات تند و بد و اتهام اصحاب معاویه بودن چه نوع برخوردی است؟ مظلوم گیر آوردند که این‌گونه عمل می‌کنند؟

وی تأکید کرد: برخی از اظهار نظرها علیه مسئولان از نظر شرعی و اخلاقی قابل قبول و قابل دفاع نیست و آثار منفی بر جامعه دارد و این‌ها که با بی‌تقوایی اخلاق، شرع و حرمت افراد را رعایت نمی‌کنند، چطور می‌توانند حرمت و آۤبروی بیش از ۸۰ میلیون نفر را حفظ کنند؟

سخنان رهبری فصل الخطاب است

آیت الله غروی گفت:‌ سخنان مقام معظم رهبری فصل الخطاب است و اگر صلاح بدانند در مسائل مختلف ورود پیدا می‌کنند اما نباید بچه‌ها هم زبان باز کنند و حتی به آنچه را که رهبری در آن ورود پیدا نکرده، ورود پیدا کنند و مسئولان را به خصوص آن‌ها که در میدان هستند، تضعیف کنند.

وی با بیان اینکه تحلیل‌هایی که ارائه می‌شود درست و عالمانه نیست، افزود: خوب است ما در این ماه مبارک رمضان خودمان را اصلاح کنیم و بر اساس تحلیل‌های بی‌اساس و هوایی افراد را متهم نکنیم؛ بخصوص اگر ما در وضعیت خاص اجتماعی باشیم و عنوان نمایندگی مردم در مجلس یا بالاتر از آن را یدک می‌کشیم باید حواس جمع‌تری داشته باشیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه نباید مصالح کلی نظام را فدای مقاصد و اهداف انتخاباتی و جناحی کنیم، گفت: متأسفانه این امر مهم امروز کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد؛ من نمی‌دانم ماها نمی‌خواهیم بمیریم؟! این نسبت دادن‌ها خاطر مردم را آزرده می‌کند و روحشان را به هم می‌ریزد و باعث شده کسی تمایلی به ورود در این فضا نداشته باشد.

برای حذف رقیب هر کاری می کنند

وی بیان کرد: این سخنان جنبه انتخاباتی دارد و می‌خواهند به هر نحوی رقیب را از میدان بیرون کنند آن هم رقیب احتمالی.

آیت الله غروی گفت: اگر خودشان بودند معلوم نبود وضعیت دیپلماسی کشور بهتر از این باشد؛ وزیر امور خارجه هم آن مقدار که تشخیص داده و تصمیم نظام بوده وظایف خود را انجام داده؛ آقای ظریف می‌توانست بعد از یکسری اتفاقاتی که به دنبال برجام آمد با استعفا موقعیت خود را حفظ کند اما پای نظام ایستاد؛ چرا ما باید نخبگان کشورمان را که چنین نقشی را می‌توانند در زمینه‌های دیپلماسی ایفا کنند و قد بلندی در نظام ما دارند، اینگونه مورد اهانت قرار دهیم؟

وی با بیان اینکه هدف از افشای فایل صوتی خنثی کردن تلاش‌های در حال انجام بود، اظهار کرد:‌ باید تحقیق شود که کدام جریان داخلی یا خارجی و با چه هدفی آن هم در این مقطع زمانی، فایل صوتی را منتشر کرده؟ اما به جای آن‌ها خودی‌هایی که در صحنه هستند را مورد هدف قرار می‌دهیم.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم گفت: شرایط سخت و بحرانی و خاص کنونی کشور ما ایجاب می‌کند انتقادات و اشکالات را بین خودمان با گفت‌وگو حل کنیم.

وی اظهار داشت: جریانی هم در پی استیضاح مقامات عالی کشور بودند اما آقا اجازه استیضاح ندادند، هرچند اهداف این عده مشخص است اما راه درستی را انتخاب نکرده‌اند؛ انسان باید از راه درست به مقاصدش برسد نه از راه‌های کج و غیراخلاقی.

منبع: ۱۹دی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107