اخبار عمومی

خطر نگهداری اسپری‌های الکل در خودرو در فصل گرما

آستان بهارستان؛‌ با گرم شدن هوا خطر وقوع حادثه با نگهداری بطری‌های الکل و ضدعفونی کننده‌ها در خودرو وجود دارد.

از اولین راهکارهای مطرح شده برای مقابله با کرونا، ضدعفونی با الکل بود اما با گرم شدن هوا، خطر وقوع حادثه در پی نگهداری بطری‌های الکل و ضدعفونی کننده‌ها در خودرو وجود دارد.

مواد ضدعفونی کننده و الکلی خود به خود دچار حریق نمی‌شوند، اما با به وجود آمدن شرایط خاصی، مثل تابش نور و افزایش دمای داخل خودرو می‌توانند دچار آتش سوزی شوند. به همین دلیل باید از نگهداری اسپری‌های ضدعفونی کننده، بطری‌ها و ظروف حاوی الکل که در خودرو خودداری کرد چرا که ممکن است منفجر یا دچار آتش‌سوزی شوند.

بر اساس هشدار‌هایی که در این باره از سوی سازمان‌هایی از جمله آتش‌نشانی ارائه شده است، الکل قدرت انفجار زیادی ندارد، اما اگر هوای گرم و بسته مثل خودرو و تابش مستقیم نور خورشید موجب افزایش سرعت تبخیر آن شده و موجب به وجود آمدن ترکیبی قابل اشتعال خواهد شد، در این شرایط وجود منبعی حرارتی مثل کبریت و فندک برای وقوع حادثه‌ای جبران ناپذیر کافی خواهد بود.

همچنین در شرایطی که شیشه بطری‌ها در معرض نور خورشید قرار گیرد عملکردی مثل ذره بین پیدا کرده و با افزایش حرارت، خطر وقوع آتش سوزی به وجود می‌آید.

بر اساس توصیه و هشدار کارشناسان ایمنی نباید مواد ضدعفونی کننده را داخل خودرو رها کرد.

همچنین بهتر است هنگام استفاده از ضدعفونی‌ها داخل خودرو، پنجره‌ها باز باشد یا در صورت امکان این اقدام را خارج از فضای خودرو انجام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107