اخبار مهمکمیسیون آموزش

کلیات لایحه رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون آموزش مجلس تصویب شد

آستان بهارستان؛ علی کریمی فیروزجایی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تصویب کلیات لایحه رتبه بندی معلمان به اتفاق آرا در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد.

وی با بیان اینکه به شکل ‌دو شوری به هیأت رئیسه ارجاع می‌شود، ادامه داد: ۱۰ روز نمایندگان فرصت دارند که پیشنهادات خود را ارائه بدهند و امیدواریم تا قبل از پایان دولت، این را به نتیجه برسانیم.

وی با تأکید بر اینکه هر تاریخی که لایحه رتبه‌بندی معلمان مصوب شود، اجرای آن از اول فروردین ۱۴۰۰ خواهد بود، گفت: اعضای کمیسیون آموزش از نظرات تشکل‌های صنفی فرهنگیان و معلمان صاحبنظر استفاده خواهد کرد تا آنچه به تصویب می‌رسد، قانونی باشد که هم مطالبات دیرینه معلمان را از حیث کیفیت‌بخشی به نظام تعلیم و تربیت پاسخ دهد، هم بازگشت فضای رقابتی و پویا به کلاس‌های درس باشد و هم توجه به مسائل معیشتی و منزلتی معلمان باشد.

کریمی فیروزجایی با بیان اینکه، لایحه رتبه‌بندی معلمان، اولین قانونی است که معلمان را از سایر کارمندان دولت جدا خواهد کرد، افزود: تاکنون معلم مثل سایر کارکنان دولت در قالب قانون مدیریت خدمات کشوری دیده می‌شد.

عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: امروز اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات به اتفاق آرا به لایحه رتبه‌بندی معلمان رأی دادند و این رأی به منزله ارزشی است که مجلس به جایگاه علم و دانش و مخصوصا جایگاه معلمان در نظام تعلیم و تربیت دارد.

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107