اخبار فراکسیون‌هااخبار مهم

تلاش مجلس برای حمایت همه جانبه وصیانت از امنیت و کرامت بانوان

آستان بهارستان؛ عضو فراکسیون زنان مجلس، ضمن ابراز خرسندی از موافقت اکثر نمایندگان مجلس با یک فوریت لایحه امنیت وصیانت از کرامت بانوان تاکید کرد که با تصویب این لایحه ظرفیت‌هایی برای حمایت همه جانبه از بانوان ایجاد می‌شود.

زهره الهیان با ارزیابی مثبت از موافقت نمایندگان مجلس با یک فوریت لایحه صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت، گفت: تامین امنیت و صیانت از کرامت بانوان در کشور از موضوعاتی است که از سال‌ها قبل مدنظر مسئولان بوده است و سابقه پیگیری این مهم به مجلس هشتم برمی‌گردد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما در مجلس هشتم طرحی را در این زمینه ارائه و در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با کمک معاونت امور زنان ریاست جمهوری وقت پیگیری کردیم .تاکید رهبرمعظم انقلاب نسبت به این مهم در نشست راهبردی خانواده وزنان باعث شد تا در سالهای اخیر این موضوع  در قالب لایحه از سوی قوه قضاییه به دولت تقدیم شد.

وی تصریح کرد: آیت الله رییسی جلسه‌ای را با بانوان فعال و صاحب نظران حوزه زنان و خانواده برگزار کردند و در آن نشست موضوع ضرورت بازبینی این لایحه مطرح شد و در نهایت با دستور ایشان، کارشناسان حقوقی در قوه قضاییه به این امر مبادرت ورزیدند.

وی خاطرنشان کرد: این لایحه بعد از بازبینی، مجدد از سوی قوه قضاییه به دولت تقدیم شد، اما متاسفانه در دولت برای مدت زمان طولانی متوقف ماند، سپس در ابتدای فعالیت مجلس یازدهم نامه‌ای از سوی  فراکسیون زنان به خانم ابتکار ارسال شد مبنی بر اینکه روند بررسی لایحه مذکور تسریع شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، افزود: این لایحه در نهایت در ایام بررسی لایحه بودجه 1400 به مجلس تقدیم شد و روز سه شنبه نیز بررسی یک فوریت آن در دستورکار صحن قرار گرفت و با اکثریت آراء به تصویب رسید.

وی تاکید کرد: امیدواریم با تصویب این لایحه و تبدیل آن به قانون بتوانیم ظرفیت‌هایی را فعال کنیم که در پی آنها از بروز خشونت علیه زنان در خانواده و جامعه جلوگیری شده و شرایط مطلوب وحداکثری تامین سلامت جسمانی، روحی-روانی و اجتماعی برای حضور فعال زنان  در جامعه بیش از پیش  فراهم شود.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: البته هم‌اکنون نیز وضعیت بانوان در ایران بسیار بهتر و سالم‌تر از وضعیت زنان در بسیاری از کشورها بوده، ولی این میزان هم ما را راضی نمی‌کند و معتقدیم باید تلاش کنیم که امنیت بانوان و حفظ شان و کرامت آنها باخانواده و جامعه به سطحی که انتظار می‌رود و شایسته زنان این مرز و بوم است ارتقا یابد.

منبع: خانه ملت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107