اخبار تولیدی و پوششی مجلساخبار قماخبار مهمانتخابات

حضور حداکثری در انتخابات سبب افزایش اقتدار و امنیت کشور است

آستان بهارستان؛ مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به انتخابات خردادماه در کشورمان گفت: حضور حداکثری در انتخابات سبب افزایش اقتدار در کشورمان می‌شود و همچنین امنیت کشور را تقویت کرده و آفات را از کشور دور می‌کند.

آیت‌الله علیرضا اعرافی شامگاه جمعه طی سخنانی در حرم حضرت معصومه(س) اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای شناخت خداوند و عمل به‌فرمان های الهی راه خویشتن یابی و خودشناسی است ما باید خود را بشناسیم و به خود توجه کنیم.

وی با تأکید بر اینکه معرفت نفس سبب تکامل انسان می‌شود و از ارزش بسیار بالایی برخوردار است،افزود: سعادت انسان در این است که درون خود را بشناسد و راه رسیدن به کمال این است که خود را بشناسیم و از غفلت و فراموشی و بی‌توجهی به خود رها و آزادشویم و راه بسیار بزرگ و مهم ولی دشوار است.

امام‌جمعه قم بیان کرد: روز 30 اردیبهشت روز جمعیت است، مقوله جمعیت امروز از بحران عبور و فوق بحران است که جامعه در آن قرارگرفته است، در سال 99 از میزان درصد رشد که یک درصد بود کمتر شده‌ایم و جمعیت جانشین باید دو و یک درصد باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه عنوان کرد: در بودجه 1400 تسهیلاتی در راستای افزایش جمعیت و فرزند آوری و ازدواج در نظر گرفته‌شده است و انتظار می‌رود مسئولین کشور موضوعی که در قانون آمده است را جدی گرفته و در راستای آن اقدام کنند.

عضو فقهای شورای نگهبان تصریح کرد: در مصرف آب از اسراف کارترین کشورهای جهان هستیم و 80 درصد آب کشورمان در مصارف کشاورزی از بین می‌رود، نظام آبیاری باید تکامل پیدا کند، درزمینهٔ بنزین سرانه مصرفمان از بسیاری از کشورهای دنیا بیشتر است.

آیت‌الله اعرافی ادامه داد: “خرداد” ماه پر راز  و رمز انقلاب اسلامی است، 3 خردادماه سال روز فتح خرمشهر است و باید همواره قدردان مردان میدان و مجاهدان در راه خدا و افرادی که عزت و امنیت را به کشورمان آوردند باشیم.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به انتخابات خردادماه در کشورمان بیان کرد: حضور حداکثری در انتخابات سبب افزایش اقتدار در کشورمان می‌شود و همچنین امنیت کشور را تقویت کرده و آفات را از کشور  دور می‌کند، هر رای سبب اقتدار کشورمان می‌شود و شبهاتی که قصد دارد مشارکت را کاهش دهد پاسخ داد.

عضو  جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: در انتخابات‌های گذشته با سازوکارهای انتخاباتی جریان‌های زیادی آمدند و رفتند و انتخابات جریانی است که همه باید در آن مشارکت داشته باشند و نگوییم بود و نبود ما تفاوتی ندارد چون یک رای هم در حل مشکلات و توسعه کشورمان اثرگذار است و انتخاب باید درست و دقیق باشد.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107