آسیب های اجتماعیاخبار تولیدی و پوششی مجلساخبار مهماعتیادکمیسیون حقوقی

نشست کمیته مهریه دوشنبه برگزاری می‌شود/ تمام جوانب را برای اصلاح قانون مهریه در نظر می‌گیریم

آستان بهارستان؛ نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، ضمن اعلام این خبر که نشست کمیته مهریه روز دوشنبه در مجلس برگزار می‌شود تاکید کرد: ما در حال انجام یک کار کارشناسی روی طرح تعدیل مهریه هستیم و برای اصلاح قانون مهریه تمام جوانب را در نظر خواهیم گرفت.

حسن نوروزی در تشریح جزییات ادامه بررسی طرح تعدیل مهریه در مجلس، گفت: اگر بخواهیم یک سکه مهریه تعیین کنیم یا مبالغ کمتر از آن، ظلم به بانوان بوده و اگر بخواهیم بیش از هزار سکه بگذاریم به مردان ظلم می‌شود، بنابراین ما معتقدیم مهریه باید به صورت نقدی پرداخت شود.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر مهریه به صورت سنگین تعیین شده و عندالمطالبه باشد، طرفین باید پشتوانه آن را نیز تعیین کنند و این گونه نباشد که بدون هیچ تضمینی برای پرداخت با مهریه سنگین عقد کنند بعد بین آنها اختلاف ایجاد شده و برای این موضوع به دادگاه مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: بعد از بروز این مشکل فرد که زندانی شود و به طور مکرر آماری از تعداد زیاد مردانی که به دلیل عدم توانایی برای پرداخت مهریه زندانی شده‌اند، اعلام می‌شود و تقاضا می‌کنند که طبق بخشنامه آزاد شوند در حالیکه این اقدام خلاف قانون است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: هم‌اکنون ما در حال انجام یک کار کارشناسی بر روی طرح تعدیل مهریه بوده و در حال انجام مطالعات تطبیقی هستیم سپس باید قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی را اصلاح کنیم تا بتوانیم این مشکل را به طور جدی حل کنیم، بنابراین نشست کمیته مهریه دوشنبه آینده در محل مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: ما برای اصلاح قانون مهریه همه جوانب را در نظر می‌گیریم، ضمن اینکه وضعیت مهریه‌هایی که به سکه تعیین شده و افرادی که طبق قانون گذشته زندانی شده‌اند را مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد تا بتوانیم طرح کنونی را جهت ارائه در مجلس کامل کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107