اخبار مهمانتخاباتدسته‌بندی نشده

فضای انتخابات حول محور لاریجانی و رئیسی می‌چرخد

آستان بهارستان؛ نماینده مردم شهر بابک در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که فضای انتخابات در حال حاضر حول محور علی لاریجانی و سید ابراهیم رئیسی می‌چرخد، گفت که برخی سعی می‌کنند قطب سوم جهانگیری را ایجاد کنند.

مصطفی رضا حسینی اظهارکرد: حضور پررنگ تعداد زیادی از افراد در ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری شور و حال جدیدی را در این فضا ایجاد کرد و به نظر می‌رسد کم کم از آن سردی گذشته خبری نباشد. ان‌شاءالله با بررسی‌های شورای نگهبان در مهلت مقرر و اعلام اسامی نامزدهای نهایی هم وارد فاز بعدی این شور و نشاط خواهیم شد.

وی ادامه داد: نکاتی در این میان وجود دارد که مردم را نگران کرده و من می‌خواهم آن را بیان کنم اگر چه ممکن است بیانش به مذاق بعضی‌ها خوش نیاید ولی واقعیتی است که در جامعه وجود دارد و اگر به آن توجه نشود می‌تواند به انتخابات و حضور مردم لطمه وارد کند. یکی از این نکات این است که آوردن انتخاب کنندگان یا مردم پای صندوق‌های رای نیاز به ایجاد انگیزه دارد و برای ایجاد انگیزه باید سلایق مختلف حضور داشته باشند تا اینجا و در مرحله‌ی ثبت نام کاندیداها تقریبا همه نوع سلیقه سیاسی وجود دارد. اما تیم یکی از کاندیداها فیلم و تبلیغاتی را شروع کرده که چنین تداعی می‌کند که از همین حالا برنده انتخابات هستند. مردم از این احساس خطر می‌کنند و این بسیار خطرناک است. حالا این که خودشان این را مطرح می‌کنند یا کسان دیگری بر این طبل می‌کوبند در هر صورت برای کشور، نظام و دموکراسی خطرناک است که مدام بگویند این فرد برنده انتخابات است زیرا معنایش این می‌شود که آمدن دیگران معنایی ندارد یا خدایی نکرده بحث مهندسی انتخابات مطرح خواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این‌که یکی از کاندیداها برخی نهادهای حاکمیتی را دراختیار دارند، اضافه کرد: مردم نسبت به همه حرکت‌های نامزدها آگاهند و آن را مورد تحلیل قرار می‌دهند. این‌که مجلس برای یک کاندیدا بسیج شود و رای جمع کند خطای استراتژیک مجلس است. دعوت از یک کاندیدای خاص ظلم به مجلس است و شأن و جایگاه مجلس و در راس امور بودن آن را خدشه‌دار می‌کند حتی می‌تواند این زمزمه را مطرح کند که مجلس از الان وکیل‌الدوله شده. همین حالا که قوه مجریه و دولت زیر نظر نگاه نظارتی مجلس هستند باز هم بعضی وقت‌ها از معیار خارج می‌شوند و ما نمی‌توانیم بر آنها نظارت کنیم و یا وظایف قانونی‌مان را در مقابل آنها انجام دهیم چه رسد به این‌که یکسری نمایندگان جلسه می‌گیرند هماهنگی و برنامه ریزی می‌کنند و کاندیدا دعوت می‌کنند. با این روش این مجلس باید دست بسته در خدمت آن رییس جمهور باشد. این ظلم به قانون اساسی و مردمی است که نماینده انتخاب کرده‌اند و باید از این کار پرهیز شود. بلکه فضای عادلانه‌ای برای همه نامزدها ایجاد شود.

رضاحسینی با بیان این‌که علی‌رغم تاکیدات رهبری و دین اسلام مبنی بر پرهیز از تخریب و بداخلاقی‌ها، تخریب‌هایی علیه یک کاندیدا اتفاق می‌افتد، اظهار کرد: این موارد در کشور ما همواره نتیجه عکس داده است مردم ما فهیم هستند و این چیزها را خوب متوجه می‌شوند.

نماینده مردم شهر بابک در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که فضای انتخابات در حال حاضر حول محور لاریجانی و رئیسی می‌چرخد، گفت: تحلیل‌های مختلف این است که دو قطب ایجاد شده برخی هم سعی می‌کنند قطب سومی را به نام جهانگیری ایجاد کنند که شاید برداشت سیاسی باشد یا شاید ایجاد شرایط مناسب برای حضور پررنگ‌تر مردم، در هر صورت فعلا انتخابات حول محور این دو نفر است.

وی یادآور شد: مجموعه تیم آقای لاریجانی و کسانی که علاقه‌مند به ریاست جمهوری ایشان هستند بسیار عاقل، متین و صبور کار  را براساس قانون و منطق دنبال می‌کنند اینها تعداد زیادی هستند که آرام هستند و هیاهو ندارند، زیرا ایشان خودش شخصیت مقبول، متعادل و با فکر و اندیشه‌ای است و اگر همین رویه جلو برود ان‌شاءالله با رسمی شدن ایام تبلیغات و شروع مناظره‌ها شاهد این شور و شعف خواهیم بود و شاید آنچه اکنون خیلی‌ها تصور می‌کنند رخ ندهد و اتفاقات دیگری رقم بخورد.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107