اخبار مهمانتخاباتکمیسیون بهداشت

پزشکیان: شورای نگهبان دلیل عدم احراز صلاحیت مرا بگوید

آستان بهارستان؛ داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از شورای نگهبان خواست شاخص‌های خود را برای عدم احراز صلاحیت اعلام کند تا مردم بفهمند ایراد کار کجاست.

مسعود پزشکیان در نشست علنی امروز در نطق میان دستور گفت: حضرت علی اولین خطبه‌ای را که بعد رسیدن به خلافت خواند، خطبه ۱۶ بود و فرمودند: ذِمَّتِی بِمَا أَقُولُ رَهِینَةٌ وَ أَنَا بِهِ زَعِیمٌ گردنم را در مقابل حرف‌ها گرو می‌گذارم اگر انجام ندادم گردن مرا بزنید من گردنم را گرو می‌گذارم، امام ما گردنش را در مقابل حرف‌هایی که می‌زند گرو می‌گذارد. بنده به تبعیت از امام بزرگ حرف‌هایی که می‌زنم گردنم را گرو می گذارم اگر حرفی غلط بود، گردن من را بزنید.

نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به رد صلاحیت خود از سوی شورای نگهبان گفت: ضمن تشکر از شورای نگهبان از اینکه بار سنگینی را از دوش ما برداشت، خواهش می‌کنم نقص و عیب کار ما را به صورت شفاف به مردم بگویند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس افزود: به عنوان یک اصلاح‌طلب بر اساس اقتدا به مولا علی که فرمودند: أَلَّا تَبْغِیَا الدُّنْیَا وَ إِنْ بَغَتْکُمَا وَ لَا تَأْسَفَا عَلَی شَیْ‌ءٍ مِنْهَا زُوِیَ عَنْکُمَاو وصیتی، هیچ تاسفی بر داشتن از دنیا ندارم برای اینکه به دنبال دنیا نبودم و نیستم و نخواهم بود. وقتی انسان به دنبال دنیا نباشد جسارت این را دارد که قاطعانه حرف خود را بزند، یار و یاور مظلوم باشد و در مقابل ستمکار بایستد.

وی افزود: تا آنجا که خود را می شناسم با مظلومان بوده ام و در جبهه آنان زندگی کرده ام. هیچ وقت در جبهه قدرتمندان و ظالمان نبوده ام و نخواهم بود. هیچ سهمی از قدرت و مقام نگرفتم و ندارم اما از شورای نگهبان می‌خواهم شاخص‌های خود را برای عدم احراز صلاحیت اعلام کند تا مردم بفهمند که گیر کار کجاست.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس خاطرنشان کرد: قرآن می‌فرماید:لَقَد أَرسَلنا رُسُلَنا بِالبَیِّناتِ وَأَنزَلنا مَعَهُمُ الکِتابَ وَالمیزانَ لِیَقومَ النّاسُ بِالقِسطِ و یا می فرمایدوَ لِکُلِّ أُمَّةٍ رَسُولٌ فَإِذا جاءَ رَسُولُهُمْ قُضِیَ بَیْنَهُمْ بِالْقِسْطِ وَ هُمْ لا یُظْلَمُونَ  تمام پیامبران می‌آیند که عدالت را در جامعه پیاده کنند و ما برای اینکه عدالت را پیاده کنیم مجبوریم اصلاح کنیم.

پزشکیان با استناد به نامه امام علی(ع) به مالک اشتر گفت:حضرت علی (ع)  وقتی مالک اشتر را روانه مصر کرد به او فرمود شما را به طرف سرزمینی می‌فرستم که حاکمان ظالم و عادلی داشتند و پشت سر تو حرف‌های خواهند زد  که تو پشت سر حاکمان و زورگویان زدی، دلیل بر اینکه یک حاکمیت درست و حق باشد مردم هستند اگر مردم ما را نپذیرند ما صالحین نیستیم. باید بپذیریم که ما نوکران مردم در عمل باشیم نه اینکه بگوییم اگر مردم نیامدند اشکالی ندارد عده‌ای رای می‌دهند.

نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه رییس جمهوری باید الگوی تبلور تمام ملت ایران باشد، گفت: بروندادی را که بوجودآوردیم، یک جناح یک گروه و یک دسته هستند که می‌توانند رقابت کنند نه همه کسانی که در جامعه هستند.

وی به نقل از نامه امام علی (ع) افزود: مواظب هوای نفست باش مالک، مبادا به چیزی عمل کنید که حرام باشد. باید در قبال کسانی که دوست دارید و یا ندارید،  انصاف را رعایت کنید.

پزشکیان خاطرنشان کرد: ما در جامعه ای که زندگی می‌کنیم که بی عدالتی در اقتصاد، سیاست، قومیت و فرهنگ وجود دارد و انکار ناپذیر است. اگر بخواهیم این موضوعات درست شود باید اصلاح کنیم. نمی‌شود من اگر در کردستان یا سیستان به دنیا بیایم نتوانم در سیاست جایگاهی پیدا کنم این حق من است. گناه من این است که اهل خوزستان و یا بلوچستان هستم.

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: اگر قرار است گروهی حرف بزنند اجازه بدهید طرف مقابل هم حرف بزند. اگر قرار است عده ای در قدرت باشند بگذارید همه باشند. کشور مال همه است مال دسته یا گروه خاصی نیست. مردم پشت سر ما حرف‌های خوبی نمی‌زنند. ما مقصریم. ما باید نگاه خود را اصلاح کنیم وگرنه این مملکت در خطر است.

وی گفت: امام علی به مالک می‌گوید با مردم مهربانی کن و از گناهشان بگذر به مردم نگو من امیر هستم دستور می‌دهم و بقیه باید عمل کنند. این ادبیات قلب را سیاه، دین را تضعیف و تغییر و دگرگونی را نزدیک می‌کند.

پزشکیان نماینده چند دوره تبریز در مجلس و نایب رییس سابق آن، وزیر پیشین بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و از چهره های شناخته شده اصلاح طلب به شمار می رود که برای نامزدی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری داوطلب شده بود اما شورای نگهبان صلاحیت او را برای نامزدی تایید نکرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107