اخبار مهمکمیسیون کشاورزی

اختصاص ۴۰ هزار میلیارد برای جبران خسارت خشکسالی/ برخی مسئولان بیت‌المال را حیف و میل می کنند

آستان بهارستان؛‌ نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان در سراسر کشور برای جبران خسارات ناشی از خشکسالی در نظر گرفته شده، گفت: برخی مسئولان کشور بیت‌المال را یا حیف می‌کنند یا میل، درحالی که همه در قبال بیت المال که حق‌الناس است مسئول هستیم و باید در محضر خدا و مردم پاسخگو باشیم.

حجت‌الاسلام محمد سبزی اظهارکرد: برخی سوء مدیریت‌ها، ریخت‌وپاش‌ها و فسادهای مالی مانع خدمت رسانی به مردم بویژه محرومان و جوامع روستایی شده و به اعتماد عمومی آسیب جدی وارد می کند.

وی با اشاره به اقدام مجلس برای جلوگیری از ریخت‌وپاش‌ها گفت: مجلس انقلابی توانست با پیشگیری از ریخت‌وپاش‌ها بالغ بر ۱۹ هزار میلیارد تومان برای محرومیت زدایی در سراسر کشور اختصاص دهد که سهم ساوه و زرندیه از این اعتبار ۹۵ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به کمبود منابع آبی و خشکسالی در روستاها گفت: هرگونه فعالیت کشاورزی به دلیل خشکسالی و کمبود منابع آبی با محدودیت مواجه شده است و مشکلاتی را برای تولیدکنندگان این بخش از اقتصاد کشور فراهم کرده است.

اختصاص ۴۰ هزار میلیارد تومان برای جبران خسارات ناشی از خشکسالی

این نماینده مردم در خانه ملت افزود: حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان در سراسر کشور برای جبران خسارات ناشی از خشکسالی در نظر گرفته شده؛ گرچه این میزان اعتبار پاسخگوی نیاز کشاورزان نیست و خسارات وارده بسیار زیاد است. امیدواریم این میزان اعتبار، عادلانه و به درستی توزیع شود تا بخشی از خسارات کشاورزان جبران شود.

وی افزود: خشکسالی و کم آبی موضوع جدیدی نیست و چندین سال است که با این مشکل قرین هستیم. باید سازوکار لازم برای حل مشکل در آینده اتخاذ شود. متاسفانه هنوز در بسیاری از روستاها با شیوه سنتی و غرقابی و از طریق انهار با چندین کیلومتر نهر آب روانه اراضی کشاورزی می شود که علاوه جذب آب در زمین، تبخیر شده و هدر می رود و نیاز به اصلاح، لوله گذاری و جدول کشی هست.

وی تصریح کرد: تجهیز اراضی کشاورزی به سیستم آبیاری نوین باید از طریق جذب بودجه های عمرانی و محرومیت زدایی در اولویت قرار گیرد تا مشکل اصلی کشاورزان که کمبود منابع آبی است برطرف شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107