اخبار عمومیاخبار مهمانتخابات

در این انتخابات جفاها و ظلم های بسیار بدی شد / انتخابات مهم است ولی اخلاق از آن مهم‌تر است

آستان بهارستان؛ رئیس‌جمهور گفت: در این انتخابات جفاها و ظلم های بسیار بدی شد و نسبت به نظام، مردم و کارگزاران نظام ظلم شد.

حجت الاسلام حسن روحانی امروز در جلسه هیات دولت با اشاره به این که ایام مهم انتخابات برای مردم در پیش رو است اظهار کرد: انتخابات همیشه به طور طبیعی و برخی از مواقع غیر طبیعی حواشی و مسائلی را به همراه دارد. اما اساس انقلاب ما برای این بود که یک نظام اسلامی سر کار باشد که بخش مهم آن اخلاق است. نظام اسلامی برای این درست شد که اخلاق حاکم شود، اما متاسفانه در این روزها این بخش صدمه جدی دیده است.

وی افزود: آغاز اخلاق راستگویی و وفای به عهد است و این است که حقیقت ها را تحریف نکنیم. حقیقت که هیچ حداقل واقعیت هایی که روی زمین اجرا و عمل شده را تحریف نکنید. اگر خدای نکرده واقعیت ها بر عکس و ناصحیح گفته شود و اذهان مردم را به گونه ای مشوش کند که نسبت به اصل نظام مشوش شوند اخلاق زیر پا گذاشته شده است. انتخابات مهم است اما اخلاق از انتخابات مهمتر است.

رئیس جمهور با بیان این که مردم سالاری بخش دیگری از ماجرای انتخابات است تاکید کرد: توجه و نگاه به مردم و جدی گرفتن مردم بسیار مهم است. ما که نمی توانیم با افکار عمومی مردم و حضور مردم شوخی کنیم. ما باید مردم را به طور واقعی به انتخابات دعوت کنیم. در همه مراحل انتخابات از روز ثبت نام تا روزی که آراء خوانده و اعلام می شود و تا روز تنفیذ و تحلیف باید مردم سالاری حاکم باشد و همه جا باید نقش مردم واقعی و پررنگ باشد. وقتی می گوییم مردم یعنی مردم باید احساس امید کنند تا از نظام و کشور دفاع کنند. مردم باید ببینند نظام برای آنها ارزش واقعی قائل است.

وی اضافه کرد: در این انتخابات جفاها و ظلم های بسیار بدی شد یک مورد آن را مقام معظم رهبری درباره احراز نشدن صلاحیت ها اشاره فرمودند. که ایشان هم دستور دادند باید جبران شود. حالا این که جبران شد یا نه مساله دوم است. اما به هر حال جفاهای فراوانی شد که بدترین جفا جفای به خود نظام است. اگر بناست تمام ۴۲ سال گذشته زیر سوال برود و همش بگوییم نقض قانون، فساد ، زیر پا گذاشتن حقوق، اجرا نکردن مصالح مردم، و اقدامات بر خلاف مصلحت کشور و جامعه صورت گرفته پس چرا اصلا انقلاب کرده ایم.

روحانی در ادامه خاطر نشان کرد: حالا اگر از دوره امام که حکومت شکل خاصی داشت و رئیس جمهور و نخست وزیر یک سری وظایفی داشتند بگذریم بعد از اصلاح قانون اساسی که همه اختیارات اجرایی در اختیار رئیس جمهور قرار داده شد ما چند دوره انتخابات داشته ایم و این جوری که می گوییم انگار همش ایراد داشته است پس انقلاب چیست؟

روحانی افزود: از یک طرف دارد به نظام ظلم می شود و از یک طرف دارد به مردم ظلم می شود. اینکه می گویید هیچ کاری در ۸ سال گذشته نشده دارید به مردم ظلم می کنید. کشاورزی ، صنعت ، بخش زیادی از زیر ساختها و فضای مجازی در دست مردم است. وقتی می گویید کاری نشده یعنی ملت کاری نکرده است، چرا به ملت توهین می کنید.

رئیس جمهور در ادامه اظهار کرد:  ۴ میلیون کشاورز، ۴ میلیون کاسب و ۱۵ میلیون کارگر در این مدت کارهای خوبی کردند. اما می گویید همه این ها بد بوده است در حالی که بخش مهمی از کار کشور در اختیار همین کشاورزان و کاسبان و کارگران است. از طرفی ظلم و جفا به کارگزاران نظام صورت گرفت. دولت که یک نفر نیست صدها هزار نفر در سراسر کشور به عنوان مدیر ، کارشناس و کارمند همه با هم میلیون ها نفر هستند که در کنار هم می شوند دولت. وقتی ما توهین می کنیم در واقع به میلیون ها نفر توهین می شود. بر چه مبنایی توهین می کنید لااقل باید آمارتان درست باشد.  وقتی آمار از مبالغ داخل بانکها می دهید می بینیم که آمارتان از کل نقدینگی کشور بیشتر است و این آمار دروغ است.

وی ادامه داد: وقتی می گویید رشد اقتصادی صفر بوده این دروغ است ما که نمی توانیم دروغ بگوییم شاید حقیقت را قلب کنیم  اما واقعیت ها را که نمی توان به هم زد. آیا ۱۷ طرح بزرگ پتروشیمی که ما در سال ۹۹ افتتاح کردیم را می شود منکر شد. آیا هزاران کیلومتر جاده و راه آهن و صدها طرح مهم افتتاح نشد؟ بعد می گویید هیچ کاری نشده است. بر چه مبنایی این حرفها را می گویید.

وی با بیان این که البته در این انتخابات مشخص شد خوبی هایی هم بوده است تصریح کرد: مثلا معلوم شد بعضی از دستگاهها در کشور خیلی هم خوب هستند قوه قضاییه، قوه مقننه و نیروهای مسلح الحمدلله بی ایراد هستند و فقط یک جا ایراد دارد که آن هم دولت است که ان شاء الله این دولت هم تغییر می کند پس الحمدلله کلا همه چیز خوب می شود. چون بقیه اش که درست است دیگر .

وی در ادامه یادآور شد: در این انتخابات مشخص شد اگر در کشور ایرادی وجود دارد این ایراد فقط مال دستگاه اجرا است! یعنی دستگاه قانون گذار و مجمع تشخیص و قوه قضاییه ایراد ندارد! هیچ جا ایراد ندارد؟ خب الحمدلله خیلی خوب شد که لااقل در این انتخابات فهمیدیم همه جای کشور خیلی خوب ، خیلی سالم و بی نقص و بی ایراد است و فقط اشکال در این دولت است که این هم ان شاء الله در این انتخابات عوض می شود. حالا انتخابات هم نباشد به هر حال دوره ما تمام می شود و به هر صورت دولت بعدی می آید و ان شاء الله کل کشور درست می شود.

رئیس دولت تدبیر و امید همچنین بیان کرد: از طرفی ما چیزهای بهتری هم در این روزها می شنویم مثلا چقدر خانمها در این چند روز خوب شده اند! به به باید به حقوق خانمها احترام بگذاریم، چه شد که در این مدت خانمها نبودند و فقط این روزها خانم ها پیدا شده اند؟ و خیلی مورد احترام هستند؟ از طرفی می بینیم اقوام و اقلیت ها چقدر خوب شده اند و شیعه و سنی چقدر با هم برادر و متحد شده اند! الحمدالله این روزها چه چیزهای خوبی می بینیم.

وی با تاکید بر این که با شعور مردم بازی نکنید عنوان کرد: ملت ایران ملت بزرگی است و ملتی است که می داند که چه گذشته است و می داند که چه کسانی بوده اند. این هایی که امروز می خواهند برای فردا قدرت را در دست بگیرند اگر در ایران نبودند و از کره مریخ آمده بودند خب خیلی خوب بود. اما همه این ها بوده اند و همه شان هم در بخش هایی  مسئولیت داشتند. خب اگر همه چیز خراب است برای آنها هیچ ایراد و اشکالی نبوده است؟ ما باید به نحوی با مردم صحبت کنیم که برای مردم قابل فهم و پذیرش باشد و مردم بدانند که ما داریم به راستی و درستی با آنها حرف می زنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه می خواهم راجع به قلب و تحریف واقعیت نکته مهمی بگویم تاکید کرد: به هر حال راجع به اقتصاد صحبت شد اما در چه فضایی صحبت شد؟ یعنی ما در دوره صلحیم یا جنگ؟ این باید اول روشن شود که آیا ما در جنگ هستیم یا نیستیم. گویی اصلا جنگی وجود ندارد. ترامپی نبوده، اصلا ترامپ ظلم و کار بدی نکرده، هر چه مشکل است مال دولت است. آمریکا که کاری نکرده است. نه در سوال و نه در جواب چنین چیزی نبود و این مسئله بسیار عجیب و شگفت آور است.

وی در ادامه با یادآوری شرایطی که دولت آغاز به کار کرد، گفت: ما دولت را در سال ۹۲ در شرایطی آغاز کردیم که در تحریم و فشار بودیم. تحریم از سال ۹۱ شروع شده بود و ما در ۹۲ و ۹۳ در تحریم کار کردیم. از طرفی رکود تورمی هم بود که بعد از جنگ این اولین بار بود دولتی را با چنین شرایطی تحویل می گرفتیم. در سال ۹۱ رشد اقتصادی منفی ۷.۷ و تورم بیش از ۳۰ درصد بود پس ما در شرایط عادی دولت را تحویل نگرفتیم و هم تحریم بود و هم مشکلات دیگر.

روحانی اضافه کرد: ما چه کار کردیم؟ سال ۹۳ چه شد؟ سال ۹۳ تورم از ۳۵ درصد به ۱۵ درصد رسیده است و این اتفاق شده یا نشده است؟ اینها دیگر آمار است آیا در عرض یکسال این کار شده یا نشده؟ رشد اقتصادی در سال های ۹۱ و ۹۲ منفی بود اما در همان سه ماهه اول ۹۳ رشد اقتصادی ما مثبت شد و ما در آخر سال ۹۳ رشد ۳.۲ درصدی داریم پس هم تورم را مهار کردیم و از ۳۵ درصد آوردیم به ۱۵ درصد و هم رشد منفی اقتصادی را به ۳.۲ درصد رساندیم. در واقع یک معجزه اقتصادی اتفاق افتاد. ما وقتی شروع به مهار تورم کردیم همه گفتند از آنطرف با مسئله رشد چه می کنید؟ اما آن هم مثبت شد.

روحانی با اشاره به اینکه در شش ماهه دوم سال ۹۳ با معضل جدیدی روبرو شدیم خاطرنشان کرد: در آن موقع قیمت نفت که در سال های قبل بین ۸۰ تا ۱۳۰ دلار و متوسط آن بین ۸۰ تا ۱۰۰ دلار بود یک مرتبه ۳۰ دلار شد که این تکانه شدیدی بود و اگر دولت قوی نبود همین تکانه می توانست کشور را از پا در بیاورد. ما به گونه ای حرکت کردیم که وقتی از تکانه شدید سال ۹۴ صحبت می کنیم بعضی ها می گویند مگر چه بوده است؟

رئیس دولت تدبیر و امید با تاکید بر اینکه طبق آمار و ارقام در چهار سال اول این دولت یک دوران طلایی در اقتصاد ۵۰ سال گذشته ایران رخ داد بیان کرد: تورم ما در این چهار سال به طور متوسط حدود ۱۱ درصد بوده و در دو سال تورم تک رقمی بوده و از طرفی رشد اقتصادی ما به طور متوسط در آن چهار سال ۴.۷ دهم درصد بوده است. از سوی دیگر از شش ماهه اول سال ۹۳ تا پایان سال ۹۶ هر سه ماه نسبت به سال قبل حدود ۷۰۰ هزار شغل خالص داشته ایم. شما ۵۰ سال اقتصاد اخیر ایران را ورق بزنید و ببینید آیا این چهار سال طلایی که تورم تک رقمی شد و رشد اقتصادی و اشتغال ما بالا رفت و حتی تراز صادرات غیر نفتی ما با واردات در یکی دو سال مساوی شد بوده است یا نه؟ چرا این واقعیت ها را نمی گویید؟

روحانی اضافه کرد: این چهار سالی بود که دولت در شرایط نسبتا مناسب بود. ما در سال ۹۲ و ۹۳ تحریم بودیم و از دیماه ۹۴ تحریم برداشته شد. یعنی در آخر سال ۹۴، ۹۵ و ۹۶ تحریم نبودیم و در سال ۹۵ رشد اقتصادی ۱۲.۶ درصد رخ داد که در جهان اول بوده است و در تاریخ خودمان هم رشد اقتصادی دو رقمی زیاد نبوده، ما در سال ۹۶ هم شرایط مناسبی داشتیم اما از سال ۹۷ وارد یک جنگ اقتصادی شدیم.

روحانی در ادامه تصریح کرد: آدم هایی که افتخار می کنند و می گویند ما در جنگ حضور داشته ایم و مسئولیت داشته ایم باید بهتر از بقیه بفهمند که ما در سال ۹۷ وارد یک جنگ بی نظیر و کم نظیر در تاریخ شدیم. یک جنگ اقتصادی تمام عیار که دشمن ترین آمریکایی ها با کمک رژیم صهیونیستی و تندروها علیه ما به راه انداختند. ترکیب پمپئو، بولتون و ترامپ یک ترکیب عجیب و غریب است. چرا که بدترین آدم ها روی کار آمدند و دیدید صهیونیست ها چقدر از این موضوع خوشحال بودند.

وی در ادامه یادآور شد: یکی از اهداف مهم آنها این بود که جمهوری اسلامی ایران را زمین بزنند و این موضوع را صراحتا اعلام کردند که کاری می کنیم جمهوری اسلامی دیگر نباشد و حتی گفتند در ماه های ابتدایی این کار را خواهیم کرد. اما من اینجا باید در برابر مردم تواضع کنم. این بی انصافی است که نسبت به مردم و درباره صبر و مقاومت مردم چیزی گفته نشود. این ملت یک تنه یکپارچه و متحد در برابر آمریکا و هم پیمانانش و یا کسانی که به ما کمک نکردند ایستادگی کرد و کشور را نگه داشت. ما نگذاشتیم در کشور قحطی به وجود بیاید و نگذاشتیم جنگ بشود.

رئیس دولت دوازدهم با اشاره به اینکه من قول دادم که نمی گذارم در دولت دوازدهم جنگ بشود، اظهار کرد: من به این قولم عمل کردم و حالا نمی خواهم توضیح بدهم که اگر دیگران بودند چه می شد؟ ما نگذاشتیم ترامپ در هیچ مجمع جهانی موفق شود. بعضی ها می گویند موفقیت اخلاقی به چه دردی می خورد و ما پول می خواهیم. آیا انقلاب این بود که اخلاق به درد نمی خورد. از طرفی ما موفقیت سیاسی و حقوقی هم داشتیم. چرا موفقیت سیاسی در شورای امنیت و موفقیت حقوقی در دادگاه لاهه را نمی گویید. چرا موفقیت حقوقدان ها و دیپلمات های ما را نمی گویید. مگر اینها ایرانی و انقلابی نیستند. آیا فقط یک عده خاصی انقلابی هستند. آیا نمی دانید اینها از کجا آمده اند.

وی همچنین عنوان کرد: عیبی ندارد به شخص من فحش زیاد داده اند و باز هم بدهند من استثناء هستم، اما این همه وزراء، معاونین، استانداران و فرمانداران در همه جا تلاش کردند. ما سه سال مقاومت کردیم. چرا جنگ اقتصادی را نگفتید؟ چه چیزتان بود؟ آقای صدا و سیما که سوال طراحی کردید، چرا جنگ اقتصادی را نگفتید؟ چرا مشکلات را نگفتید؟ حالا بعد از اینکه سیل اعتراضات مردم آمد در مناظره دوم دو کلمه هم درباره اینها گفتند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید واقعیت ها را به مردم بگویید، اظهار کرد: در این میان تنها جنگ اقتصادی نبود، بلکه ما با یک معضل جدید که در ۱۰۰ سال گذشته بی نظیر بود یعنی کرونا مواجه شدیم. حالا سیل و زلزله به کنار در کرونا ۱.۱ میلیون نفر بیکار شدند و کرونا زندگی مردم و اقتصاد ما را به هم زد. در سه ماهه اول سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ صادرات ۴۴ درصد کاهش یافت و صادرات و واردات تعطیل شد. آیا شما نمی دانید که در این یک سال گذشته قیمت مواد غذایی در دنیا چند درصد افزوده شده است. طبق آمار فائو این اقلام ۴۰ درصد در جهان گران شده است. آیا اینها را می دانید یا نه؟ اگر ندانید که خیلی جای تعجب است و اگر بدانید و نگویید هم باز جای تعجب است.

وی در ادامه تاکید کرد: قصد همه ما این است که خادم مردم باشیم اما واقعیت ها را انکار می کنیم و از این کرونا جنگ اقتصادی و مشکلات مختلف چیزی نمی گوییم. ما پس از سال ۹۷ در سال ۹۸ داشتیم نسبت به آمار مناسب پیش می رفتیم اما در آخر سال ۹۸ با کرونا مواجه شدیم. لااقل از آنهایی که برای مردم جان دادند و پرستاران و پزشکان و مدافعین سلامت و آنها که شبانه روز برای واکسن تلاش می کنند تشکر کنید، حال نمی خواهد از دولت تشکر کنید.

رئیس جمهور در ادامه عنوان کرد: اداره کشور در جنگ اقتصادی و کرونا و خشکسالی که در 50 سال اخیر کم نظیر است هم به آن اضافه شد صورت گرفت، اما چرا این واقعیت ها را نگفتید؟ لااقل یک کلمه جواب بدهید که آیا ما کشور را از قطعنامه های سازمان ملل و فصل هفت منشور ملل متحد خارج کردیم یا نه؟ بگویید آیا با برجام موافقید یا مخالف؟ برجام بود که از سال 94 تا 96 کشور را در مسیر توسعه و تحول قرار داد و امروز هم راه اینکه مشکل کشور حل شود بازگشت همه به برجام است. اگر راه دیگری دارید بگویید و بگویید نمی خواهیم به برجام برگردیم. همه می گویند با تحریم مخالفیم اما چگونه می خواهید از تحریم خارج شوید.

وی با بیان اینکه چه چیزی آمریکا را بعد از ترامپ پای میز مذاکره آورد گفت: صبر مردم و کار دیپلمات های ما باعث این اتفاق شد. آیا می خواهید موفقیت در مذاکره را منکر شوید. چرا این واقعیت ها را برای مردم نمی گویید؟ ما در تمام این مسیر سخت حرکت کردیم و در موضوع واکسن هم اتفاقاتی رخ داد. مثلا ما واکسن را از کشوری خریدیم و پول آن را هم دادیم اما یک مرتبه در فرودگاه قوه قضائیه آن کشور از خواب غفلت بیدار شد و جلوی آن را گرفت. خب ما چه کار کنیم؟ یا اینکه واکسن خریدیم و پولش را هم پرداخت کردیم اما کشوری که قرار بود سه میلیون واکسن به ما بدهد یک مرتبه جلوی آن را گرفت و گفت خود ما با کرونای هندی مواجه شدیم و بگذارید مدتی بعد واکسن را به شما بدهیم یا ما از کواکس واکسن خریدیم و وقتی خواستیم پول آن را بدهیم به خاطر تحریم معطل شدیم و نوبت مان را عقب انداختند.

روحانی همچنین بیان کرد: از طرفی ما بخش خصوصی را برای واردات واکسن منع نکردیم و وزارت بهداشت اجازه داده هر کسی می تواند برود و واکسن بیاورد. کلا در دنیا واکسن نیست و کم است اگر باشد ما خودمان می خریم و به هر قیمتی باشد می خریم و بخش خصوصی هم می تواند بخرد. ما حتی در داخل همه توانمان را گذاشتیم و وزارت بهداشت روزانه موضوع واکسن داخلی را پیگیری می کند. واکسیناسیون این چند روز به خاطر این حوادث به تاخیر افتاد و باید واقعیت ها را به مردم بگوییم.

رئیس دولت های یازدهم و دوازدهم با اشاره به اینکه در این هشت سال تحولات بزرگی رخ داده که باید به آنها توجه کنیم، تصریح کرد: به خاطر همین تحولات هیچ کسی امروز نمی تواند بگوید که من طرفدار فیلترینگ هستم. در این هشت سال دولت چه کرد. هیچ کسی جرأت نمی کند بگوید من طرفدار فیلترینگ هستم. اینهایی که در دولت یازدهم رو در روی من و سینه به سینه من شده بودند و همه جور پرونده سازی درست کرده بودند که باید این فیلتر شود و آن فیلتر شود حالا الحمدلله همه می گویند ما طرفدار پهنای باندیم. این باند اخیرا چقدر خوب شده است! پهنایش قبلا خیلی ها را اذیت می کرد اما اخیرا پهنایش چقدر خوب شده. این کار بزرگی است که انجام شده و فکر نکنید این کار مهم نیست.

وی همچنین اضافه کرد: از طرفی همه امروز الحمدلله با تحریم مخالفند و همه می گویند باید سریع به برجام برگردیم و اصلا این برجام خیلی چیز خوبی شد! خب الحمدلله. همه کشور اعتراف کردند که قدرت هسته ای این کشور قوی تر شده و نابود نشده و امروز دیگر کسی نمی تواند این موضوع را منکر شود. یک شعارهایی سال های پیش می دادند اما الان دیدند ما غنی سازی 20 درصد و 60 درصد و هر کار دیگری که باشد انرژی اتمی مان توان دارد و این کار را انجام می دهد.

روحانی با بیان اینکه الحمدلله همه داریم در یک مسیر قرار می گیریم، یادآور شد: اول که ما می گفتیم زن ها باید مدیر شوند خیلی در این طرف و آن طرف سر و صدا بود. ما می خواستیم مدیریت خانم ها را به 30 درصد برسانیم که الحمدلله الان تقریبا به حدود 25 درصد رسانده ایم که کار بزرگی شده و الحمدلله الان همه موافق هستند و می گویند خانم ها باید بیایند و مدیر و وزیر و وکیل بشوند. ما وقتی خواستیم اقوام و اقلیت ها را بیاوریم فرماندار و بخشدار و معاونت و استاندار و سفیر کنیم چقدر عده ای سر و صدا کردیم اما الحمدلله امروز همه با این کار موافق شده اند.

روحانی با تاکید بر اینکه در این دولت کارهای بزرگی رخ داده بیان کرد: وقتی به بطن مسئله نگاه می کنید می بینید یک تحول بزرگ در کشور ما رخ داده و باید شاهد آن باشیم. با وجود جنگ اقتصادی و مشکلات به کوری چشم دشمنان الحمدلله با همه سختی ها رشد اقتصادی سال 99 مان مثبت است و مرکز آمار و بانک مرکزی این آمارها را منتشر خواهند کرد. ما در این مدت هفته ای نشده که افتتاح های بزرگی نداشته باشیم. بعضی ها می گویند اینها افتتاح کردند و تمام پس دولت بعدی چکار کند؟

وی همچنین اظهار کرد: در همین دولت با وجود همین تحریم ها ما فردا پنجاه و ششمین سد ملی را افتتاح می کنیم. روستاها و مسئله توسعه گاز و خودکفایی در بنزین و گازوئیل را در این دولت نگاه کنید. هیچ کسی نگفت در این دولت آب و برق و گاز برای کم درآمدها مجانی شده، چرا نمی گویید؟ چرا می ترسید؟ هی می گویید مردم مردم، خب بگویید که دولت کاری کرد که آب و برق و گاز برای کم مصرف ها مجانی شد. همسان سازی حقوق و حقوق بازنشسته ها چه شد؟ آن هم فراموش شد؟ این عشق به قدرت با آدم چه می کند که انسان حافظه اش را از دست می دهد.

روحانی اضافه کرد: فروش پتروشیمی ما در این مدت دو برابر شده و از 11 میلیارد دلار سال 92 تقریبا 11 میلیارد بر ظرفیت فروش اضافه شده است. ما 17 طرح پتروشیمی را فقط در سال 99 افتتاح کردیم. جهش پتروشیمی را قبول ندارید؟ این همه طرح هایی که افتتاح شد چه شد؟ اینها که دیدنی است و سر سوزن و کوچک نیست که بگویید گم می شود. پتروشیمی بزرگ است. اینکه ما 50 میلیون لیتر بنزین تولید می کردیم و امروز 107 میلیون لیتر شده و یا 97 میلیون لیتر تولید گازوئیل به 113 میلیون لیتر رسیده است، آیا از یاد رفت؟ افزایش محصولات غذایی از 97 میلیون تن به 125 میلیون تن هم فراموش شد؟

رئیس جمهور در بخش پایانی صحبت های خود با خطاب قرار دادن اعضای دولت، گفت: عزیزان من در دستگاه اجرایی معاونین و وزرای محترم باید در هفته های پیش رو با همان قدرت و روحیه روز اول کار کنید. باید طرح ها را تکمیل کنید و طرح ها را در حد امکان هفته های پیش رو باید افتتاح کنیم. حل هر مشکلی که از دست ما بر می آید باید آن مشکل را باز کنیم.

وی اضافه کرد: این حرف ها و تخریب ها نمی تواند روحیه دولت یازدهم و دوازدهم را تخریب کند. دولت یازدهمی که در برابر دنیا شش قدرت را آورد و با آنها به توافق رسید و دولت دوازدهمی که سه سال و نیم در برابر یک جنگ بزرگ ایستادگی کرد و پیروز شد. پیروزی که همه قبول دارند و دشمن هم قبول دارد که ما پیروز شدیم پس ما باید راه و مسیرمان را ادامه دهیم و هر وزیر و بخشی و سازمانی موظف است به حرف های دروغ پاسخ دهد. حالا صدا و سیما می خواهد پخش کند یا می خواهد پخش نکند مهم نیست. پاسخ ما را تاریخ پخش می کند. چرا که تاریخ سعه صدر دارد و مثل صدا و سیما نیست و پخش می کند.

رئیس جمهور در پایان اظهار کرد: شما واقعیت ها و حقیقت ها را به مردم بگویید مردم ما بیدار، آگاه و هشیارند. ان شاءالله امیدوارم انتخابات خوبی با شرکت خوب هم پیش رو داشته باشیم و مردم به سلامت پای صندوق بروند و ان شاءالله دولتی قوی تر از دولت یازدهم و دوازدهم به حول و قوه الهی تشکیل شود و همه مردم هم استفاده کنند.

 

سازمان فرهنگی شهرداری قم
بانک قرض الحسنه مهر ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107