اخبار مهمانتخاباتکمیسیون اصل ۹۰

تشکیل پرونده در کمیسیون اصل ۹۰ برای شکایات انتخاباتی / بیش از هزار شکایت

آستان بهارستان؛ سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: به دنبال شکایات واصله در مورد نحوه برگزاری انتخابات، کمیسیون اصل نود طی نامه‌ای خطاب به وزیر کشور خواستار توضیح در این باره شد و برای این موضوع تشکیل پرونده داد.

علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری انتخابات اظهار داشت: ملت ایران با حضور در پای صندوق‌های رأی اقتدار خود را برای دفاع از استقلال ملی و رویارویی با زیاده‌خواهی استکبار مجسم ساخت و اکنون زمان تلاش بی‌وقفه و شبانه روزی دولت جدید با انتخاب مسیر درست و اصولی در پاسخ به صبوری، حضور به موقع در صحنه و حمایت همه جانبه مردم است.

وی افزود: پس از برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ماه، قریب به هزار شکایت از طریق دبیرخانه و اعضا از طرز کار وزارت کشور به عنوان مجری برگزاری انتخابات در خصوص نحوه اجرای انتخابات و مشکلاتی ناشی از این نوع عملکرد برای مردم ایجاد شده است به کمیسیون واصل شد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت: تشابه ظاهری تعرفه‌های اخذ رأی در حوزه‌هایی که قرار بود یک کاندیدا برای سه انتخابات میان دوره‌ای مجلس، خبرگان رهبری و ریاست جمهوری از سوی مردم انتخاب شوند، مشکلاتی را برای رأی‌دهندگان ایجاد کرده بود و یکی از دلایل میزان بالای آرای باطله و مخدوش در این دوره نسبت به ادوار گذشته انتخابات وجود همین مشکل در روند برگزاری بوده است.

خضریان اضافه کرد: همچنین شکایات شفاهی در جریان برگزاری انتخابات به علت تاخیر در آغاز روند رأی‌گیری، کمبود تعرفه، نبود مهر، کمبود ناظر و بازرسین وزارت کشور در برخی از حوزه‌های سراسر کشور نیز به کمیسیون واصل شد.

وی تصریح کرد: به دنبال این شکایات، کمیسیون طی نامه‌ای خطاب به وزیر کشور خواستار پاسخگویی به این بی‌تدبیری شد و در این رابطه تشکیل پرونده داد.

وی افزود: پس از برگزاری انتخابات28خرداد ماه  قریب  به 1000  شکایت از طریق دبیرخانه  و اعضا از طرز کار وزارت کشور به عنوان مجری برگزاری انتخابات در خصوص نحوه اجرای انتخابات و  مشکلاتی که ناشی از این نوع عملکرد برای مردم ایجاد شده است به کمیسیون واصل شد.

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107