اخبار مهمانتخاباتدسته‌بندی نشدهکمیسیون برنامه و بودجه

مردم حساب انقلاب و نظام را از برخی مسئولان جدا کردند/ تکلیف بزرگ بر دوش رئیسی

آستان بهارستان؛ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه مردم نشان دادند که حساب انقلاب و نظام را از برخی مسئولان جدا می‌کنند، تاکید کرد: از امروز تکلیف بزرگی بر دوش آقای رئیسی قرار دارد و تلاش ایشان باید این باشد که از ظرفیت‌های کشور برای حل مشکلات مردم به خوبی استفاده کند.

جعفر قادری با اشاره به برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: با وجود بمباران تبلیغاتی رسانه‌های خارجی و دنباله‌های آنها در منطقه و تحریم انتخابات از سوی جریانات معاند و نیز مشکلات و معضلاتی که مردم در سال‌های اخیر در حوزه اقتصاد و معیشت داشته‌اند، اما درصد مشارکت قابل قبولی در انتخابات را شاهد بودیم و مردم نشان دادند که حساب انقلاب و نظام را از برخی مسئولان جدا می‌کنند و در بزنگاه‌ها برای حفظ وجاهت نظام و اقتدار بین المللی وارد عرصه می‌شوند.

وی افزود: از امروز تکلیف بزرگی بر دوش جناب آقای رئیسی قرار دارد و تلاش ایشان باید این باشد که از ظرفیت‌های کشور برای حل مشکلات مردم به خوبی استفاده کند.

وی تصریح کرد: مردم تحریم‌ها و دشمنی‌های خارجی را درک می‌کنند اما انتظار دارند سوءتدبیرهای داخلی از بین برود؛ مدیران ما از ظرفیت‌های داخلی استفاده کافی نکرده‌اند و در سال‌های اخیر نیز به جای بهره‌گیری متوازن از همه فرصت‌ها از جمله ظرفیت‌های بلوک شرق و همسایگان، همه تخم‌مرغ‌ها را در سبد ارتباط با غرب گذاشته‌اند و غربی‌ها نیز دائما برای اقتصاد کشور مشکل ایجاد کرده‌اند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به این وضعیت، دولت جدید باید زمینه فعال شدن توانمندی‌های داخلی را با استفاده از فرصت‌های گوناگونی که وجود دارد، فراهم کند؛ یکی از این فرصت‌های ارزشمند، شرکت‌های دانش بنیان هستند که با بهره‌گیری از فناوری‌های روز دنیا، امکان فعال کردن چرخه تولید و اشتغال را دارند.

وی افزود: در حوزه‌های معدن، صنایع غذایی، صنایع پایین دستی پتروشیمی، پوشاک،‌ دارو و تجهیزات پزشکی دارای مزیت نسبی هستیم که باید در دولت جدید از این فرصت‌ها به خوبی استفاده شود و در دیگر حوزه‌ها نیز باید مزیت رقابتی ایجاد کنیم تا کشور از وابستگی به نفت و متاثر شدن از تحریم‌ها رها شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، در ادامه با اشاره به تشکیل دولت جدید تا حدود دو ماه آینده، تأکید کرد: رئیس جمهور منتخب در استفاده از افراد برای تشکیل کابینه وسعت نظر داشته باشد تا افراد مختلف با توانایی و کارآمدی به کار گرفته شوند و یک اجماع برای مدیریت کشور ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر رئیس جمهور در تشکیل کابینه و اداره کشور به ظرفیت‌های قوه مجریه و یک جریان محدود شود، قطعا هم‌افزایی در کشور و پیشبرد کارها سخت می‌شود؛ مخصوصا در مدیریت اقتصادی کشور باید ظرفیت‌های مختلف و روش‌های متنوع و هوشمند به کار گرفته شود تا زمینه رفع معضلات و کاهش محسوس آنها فراهم شود.

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107