آسیب های اجتماعیاخبار فراکسیون‌هااخبار مهمکمیسیون شوراها

فراکسیون مبارزه با رشوه در مجلس تشکیل شود

آستان بهارستان؛ نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی خواستار تشکیل فراکسیون مبارزه با رشوه در مجلس شد.

«محمدرضا صباغیان بافقی»، در نشست علنی امروز دوشنبه در نطق میان دستور خود با تبریک به حضور آگاهانه مردم پای صندوق‌های رای گفت: در مناظره های انتخاباتی مسائل و مشکلاتی  مطرح و راهکارهایی نیز ارائه گردید که مجموعا مطلوب بودند، اما پاره ای از مشکلات اساسی جامعه مطرح نشد یا اگر هم مطرح شد بسیار کم رنگ از کنار آن عبور شد.

نماینده مردم مهریز افزود: امروز مشکلات ما مثلثی به نام ربا، رشوه و قانونگریزی است و هدف من هم مبارزه با این سه موضوع بود؛  هدف دیگرم اصلاح ساختار کشور است.  چیزی که سیاست را آلوده می کند رشوه است و در هر جامعه‌ای که رشوه پیدا شد،  ایران باشد یا هر کشور دیگری و رییس جمهورآن حسن روحانی باشد و یا اینکه رییسی یا احمدی نژاد به هر نحوی رشوه، سهام، مشارکت و حتی هدیه و کادو باعث می‌شود جامعه دچار بی عدالتی شود و حق عده زیادی از افراد از بین برود.  اکثر ملت ها، کشورها آن را منفور می‌دانند و مجازات‌های سختی برای آن در نظر گرفتند.

وی بیان کرد: در تاریخ آمده است که کمبوجیه فرمان داد تا پوست قاضی فاسدی را زنده زنده کندند و این پوست را بر جای نشستن قاضی در محکمه گستردند و آن گاه فرزند همان قاضی را بر مسند قضا نشانید تا پیوسته داستان پدر را بخاطر داشته باشد و از راه راست منحرف نشود این مجازات رشوه بوده است در چین امروزه در یک سقفی حکمش اعدام است؛ این سوال وجود دارد که آیاد در جامعه ما رشوه وجود دارد یا نه؟ لذا برای برای این موضوع در صحبت های کاندیداها چیزی مطرح نشد.

صباغیان بافقی اظهار داشت: چه بسیار پروانه‌ها و مجوزها، استخدام ها و وام ها و تسهیلات به دلیل رشوه که امروز در قالب کادو و هدیه وجود دارد،  امروز این بلا و بیماری دامن گیر جامعه شده است و اگر رییس جمهور منتخب به این موضوع توجه نکند علیرغم همه خوبی‌هایشان به اهداف نخواهند رسید؛ لذا پیشنهاد بنده این بوده که در مجلس فراکسیون مبارزه با رشوه تشکیل شود، امروزه به راحتی یک نفر بخواهد صورت حسابی را امضا کند می‌گوید چند سکه می‌خواهم یا آقایی در دادگاه می‌گوید دوستانم دوست داشتند به من این‌ها را هدیه بدهند و چنین مسائلی درد جامعه ما است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: ربا اقتصاد را نابود می کند. سودهای بانکی چیزی جز ربا نیست و خانواده‌ها را بدبخت، ورشکسته و بیچاره می‌کند؛ چرا که همه ما عملکرد بانک‌ها را می بینیم و حتی خود بانک ها هم ورشکسته هستند منتهی برای مردم و کارشناسان مشخص نیست؛ قطعا ربا برکت را از بین می برد؛ لذا از  رییسی تقاضا داریم بحث ربا را حذف کنند؛ ناگفته نماند که کشورهای موفق ربا را از اقتصادشان حذف کردند.

وی تصریح کرد: قانون ریل و مسیری است که همه طرح‌ها و برنامه‌ها روی آن اجرا می‌شود اگر این ریل سست باشد تمام طرح‌ها و برنامه ها شکست می‌خورد و مشکلی که ما با آن مواجه هستیم؛ لذا باید به قانون احترام گذاشت و طبیعتا با این کار مشکلات حل می شود؛ ضمن اینکه باید از ظرفیت تشکل‌ها و نهادهای مردمی بهره لازم را برد تا پل ارتباطی بین دولت و مردم شکل بگیرد.

کارهای دولت آینده بر مدار قانون انجام می‌شود

«علی نیکزاد» نایب رییس مجلس هم در پاسخ به اظهارات صباغیان گفت:‌ دولت بعدی که با رای اعتماد نمایندگان مستقر می‌شود، اقداماتش طبق قانون خواهد بود و مجلس هم نظارت خواهد کرد که کارهای دولت بر مدار قانون انجام شود.  همه اقدامات دولت‌ها باید طبق قانون باشد و نه افراط و نه تفریطی انجام نشود.

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت بعدی که با رای اعتماد نمایندگان مستقر می‌شود، اقداماتش طبق قانون خواهد بود و مجلس هم نظارت خواهد کرد که کارهای دولت بر مدار قانون انجام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107