اخبار مهمانتخاباتکمیسیون اقتصادی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خطاب به رییسی: در انتخاب افراد سیاسی عمل نکنید

آستان بهارستان؛ رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خطاب به رییس جمهور منتخب گفت: رویکرد غیر سیاسی در انتخاب افراد مدنظر باشد، اگر ادبیات سیاسی بر جریان اقتصادی کشور حاکم شود این حوزه نمی‌تواند کارآمد باشد.

محمدرضا پورابراهیمی در نشست علنی امروز چهارشنبه در نطق میان دستور با تشکر از حضور مردم در پای صندوق های رای گفت: مردم درانتخابات ۲۸ خردادماه، برگ زرین دیگری بر افتخارات نظام و جمهوری اسلامی ایران افزودند و با انتخاب فردی اصلح زمام امور اجرایی کشور را برای دوره زمانی مشخص در اختیار ایشان قرار داده اند، از این رو از همه کسانی که تلاش کردند، زحمت کشیدند از جمله رسانه ملی، مجموعه عزیزان ما در حوزه وزارت کشور، شورای نگهبان و همه دستگاه های متولی و نیروی انتظامی تشکر و قدردانی می کنم.

نماینده مردم کرمان اظهار داشت: امروز شرایط کشور در آغاز تحولات اساسی است، چشم امید همه مردم به اتفاقات مثبتی است که قرار است با استقرار دولت سیزدهم شروع شود، طبیعتا رییس منتخب مسوولیت بسیار سنگینی در این خصوص دارد و انتظارات بسیار گسترده ای برای وی شکل گرفته است.

رییس کمیسیون اقتصادی  خطاب به رییس جمهور منتخب تاکید کرد: آنچیزی که باعث شد مجلس انقلابی و ولایی پای کار بیاید و بی سابقه ترین اقدام خود را در حمایت از فردی اصلح همانند جنابعالی به کار بگیرد، هم تاکیدات مقام معظم رهبری برای حضور همه جانبه مردم در انتخابات و معرفی فرد اصلح از صاحب نفوذان، نمایندگان، تریبون داران بود و هم شرایط خاص کشور در حوزه اقتصادی می بینیم.

وی اظهار داشت:مردم عزیز و بزرگوار؛ در طول بازه زمانی عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم تقریبا به جرات و صراحت می گویم شاخص اقتصادی باقی نمانده که دچار آسیب جدی نشود و امروز شرایط سختی بر کشور حاکم است، البته امکان برون رفت از این مسایل قطعا وجود دارد.

پورابراهیمی افزود: انتظار ما از رییس جمهور منتخب این است که به واسطه شرایط امروز کشور هم برنامه محتوایی جامع و کامل که مورد تایید متخصصین است با اولویت مسایل اقتصادی ارائه کند و هم ه کارآمدترین، توانمندترین و جهادی ترین نیروهای متخصص در حوزه های مختلف را به ویژه با اولویت مسایل اقتصادی به عنوان اعضای کابینه به مجلس معرفی کند.

نماینده مردم کرمان خطاب به رییس جمهور منتخب  بیان کرد:  ما تا ۲۸ خرداد تکلیف مان حمایت از این جایگاه و حضور شما در عرصه انتخابات ریاست جمهوری بود، امروز با صراحت می گویم به دلیل شرایط، موقعیت کشور و لزوم حضور افراد توانمند و محتوای برنامه جامع؛ مجلس شورای اسلامی در بررسی صلاحیت ها و برنامه محتوایی ذره ای از منافع ملی کوتاه نمی آید و براساس همین رویکرد دولت آینده هم در کنار مجلس مسیری را دنبال خواهد کرد که به صلاح کشور باشد و برون رفت از این وضعیت و خروجی آن افزایش اعتمادی عمومی است که در طول این سال ها به عنوان سرمایه اجتماعی دچار آسیب جدی شد. مسلما عملکرد قابل قبولی که دولت در آینده می تواند ایجاد کند جریان حضور مردم در انتخابات بعدی را تحت تاثیر خواهد داد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خطاب به سید ابراهیم رییسی گفت: خواهش ما از شما این است، به جز افراد موثر و توانمند، رویکرد غیر سیاسی در انتخاب افراد مدنظر باشد. اگر ادبیات سیاسی بر جریان اقتصادی کشور حاکم شود طبیعتا حوزه اقتصادی کشور نمی تواند کارآمد باشد.

پور ابراهیمی اظهارداشت: سه عنصر مسلم بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و سازمان برنامه اگر با هم دیگر هماهنگ نباشد تجربه تلخ دولت یازدهم و دوازدهم که در عرصه میدانی شاهد بودیم، اتفاق می افتاد. ثبات در حوزه اقتصادی اولین اولویت نظام جمهوری اسلامی است مسایل مربوط به بهبود در جهت رشد اقتصادی اقدامات بعدی ما خواهد بود موضوعاتی که ما در مجلس برای این ثبات در دستورکار قرار داده ایم اصلاح ساختار بودجه، اصلاح ساختار نظام مالیاتی، موضوع پایه مالیاتی جدید است مانند مالیات بر مجموع درآمد، مالیات بر عایدی سرمایه امروز در دستورکار است و انتظار ما از دولت منتخب این است که در اولین فرصت برنامه کاری با همراهی مجلس اقدامات انقلابی را در خصوص اصلاح ساختار نظام  اقتصادی در دستور کار قرار دهد.

وی اضافه کرد: رویکرد دیپلماسی اقتصادی یکی از اولویت های مهم ما است، جناب رییس جمهور منتخب اولین مطالبه ما همکاری مشترک اقتصادی در مرزهای اطراف است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107