اخبار مهمکروناکمیسیون بهداشت

سیاست‌های منفعلانه موج ششم کرونا را به همراه دارد

آستان بهارستان؛ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست‌های منفعلانه در مبارزه با کرونا نتیجه‌ای جزو بی توجهی مردم به پروتکل‌های بهداشتی را نداشته و گاهی این رفتارهای نادرست فشار بر معیشت قشر ضعیف را به دنبال داشت.

محمد علی محسنی بندپی گفت: حدود دو سال از اپیدمی ویروس کرونا می‌گذارد، ویروسی که تاکنون چهره‌های متفاوتی از خود نشان داده است، در این فاصله زمانی خسارات مادی و جانی جبران ناپذیری از خود به جای گذاشته است.

نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی افزود: از زمان شیوع اپیدمی ویروس کرونا باید یک کمیته به موازات ستاد ملی مبارزه با کرونا fvhdبرنامه ریزی مناسب در راستای رفتار با ویروس کرونا شکل می‌گرفت. به فرض مثال اگر تعطیلی یا دور کاری در نظر گرفته می‌شود در ذیل این کمیته بررسى و برنامه‌ریزی می‌شد.

تشکیل کمیته‌ای در موازات ستاد ملی مبارزه کرونا

محسنی بندپی یادآور شد: حدود 75 درصد مبارزه با کرونا به پیشگیری و اجرای پروتکل‌های بهداشتی مربوط است و حدود ۲۵ درصد به عواملی نظیر رفاه اجتماعی، سلامت، اقتصاد و دیگر عوامل باز می‌گردد که وظایف وزارت بهداشت تحت کنترل قرار می‌دهد.

تشکیل کمیته‌ای به موازات ستاد ملی مبارزه با کرونا در این شرایط لازم و ضروری بود تا بتوانیم آموزش‌ها را به صورت مجازی ادامه بدهیم. به بیانی باید سبک جدیدی از زندگی با کرونا را بیاموزیم. متاسفانه ادامه دادن به سیاست‌های منفعلانه در مبارزه با کرونا نتیجه‌ای جز بی‌توجهی مردم به پروتکل‌های بهداشتی نداشته. گاهی این رفتارهای نادرست فشار بر معیشت قشر ضعیف را به دنبال دارد.

سیاست‌های منفعلانه موج ششم بیماری را به همراه دارد

وی ادامه داد: طی دو سال اخیر بارها با اجرای سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی شاهد فروکش شدن ویروس کرونا بودیم. با بی توجهی باز نظارگر شدت گیری موج پنجم بیماری در کشور هستیم. متاسفانه اگر با همین سیاست‌های منفعلانه پیش برویم موجب شیوع موج ششم بیماری در کشور خواهیم بود.

نماینده مردم در مجلس یازدهم اظهار کرد: امروزه بسیاری از کشورها که واکسیناسیون عمومی را انجام داده‌اند باز هم به اجرایی پروتکل‌های بهداشتی پایبند هستند و سعی کرده‌اند با افزایش آگاهی، مردم را با رفتارهای متفاوت ویروس جهش یافته کرونا آشنا کنند.

اقتصاد کشور بر دوش مردم است

محسنی بندپی ادامه داد: امروزه اقتصاد کشور بر دوش مردم است. از تحریم‌ها گرفته تا هزینه‌های بیماری معیشت مردم را تحت تاثیر قرار داده است. در این بین دولت حتی در پرداخت قبض برق، آب، گاز و تلفن و هزینه‌های دیگر مساعدتی با مردم نداشته. مصوبه‌ای در هیات دولت نداشتیم تا قبوضی از قبیل آب، برق، گاز و تلفن را مردم با قید سه فوریت مجبور به پرداخت آنها نباشد. هیچ مهلتی در تاخیر پرداخت آنها مشخص نشده است تا در این شرایط فشار بر دوش قشر ضعیف جامعه نباشد.

حمایت‌های دولتی حلقه مفقوده مبارزه با کرونا هستند تا زمانیکه هیات دولت  از حداقل انعطاف پذیری خود در راستای حمایت مردم گام برندارد بدون شک این تعطیلات و دورکاری ها فقط برای گروه خاصی خواهد بود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: حمایت‌های دولتی حلقه مفقوده مبارزه با کرونا هستند تا زمانیکه هیات دولت  از حداقل انعطاف پذیری خود در راستای حمایت مردم گام برندارد بدون شک این تعطیلات و دورکاری‌ها فقط برای گروه خاصی خواهد بود و اقشار ضعیف جامعه بدون حمایت مجبور هستند برای گذران زندگی خود حتی در اوج کرونا دل به دامن حوادث بزنند.

تهران در شرایط فوق قرمز بیماری کرونا قرار دارد

محسنی بندپی تاکیدکرد: بعد از یک هفته تعطیلی تهران در شرایط فوق قرمز قرار دارد بایستی به این موضوع توجه کنیم. تا چه زمانی مردم کسب و کارهای خود را بدون حمایت تعطیل کنند؟ در کشورهای دیگر زمینه تعطیلی و دورکاری مهیا و شرایط و دغدغه‌های مردم به ویژه قشر ضعیف جامعه در نظر گرفته شد. رفتار با ویروس کرونا باید در دولت جدید در دستور کار قرار بگیرد.

وی ادامه داد: بایستی به خودکفایی داخلی برسیم تا امیدواری به حمایت دیگر کشورها! باید واکسیناسیون عمومی با حمایت از تولید واکسن داخلی جزو برنامه‌های ابتدایی دولت سیزدهم قرار بگیرد. باید بتوانیم با تکیه بر علم و دانش جوانان داخلی گلیم خود را از آب بیرون بکشیم. شاهد هستیم آمریکا با فشارهای که به کشورهای دیگر وارد کرده مانع از رسیدن واکسن به کشور ما شد. اگر دولت جدید طرحی برای مبارزه با کرونا برنامه‌ریزی نکند. شاهد هیچگونه تغییر در راستای بهبود شرایط بیماری کرونا نخواهیم بود.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: تمام شهرهای کشور در شرایط قرمز و اکثر تخت‌های بیمارستانی پر هستند. این ماجراها نه تنها نشان از شکست کرونا نمی‌دهد، بلکه شاهد رشد موج جدیدی از بیماری در کشور هستیم.پایان پیام/۱۱۰

منبع: خانه ملت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107