اخبار مهمکمیسیون آموزش

نوبخت درباره بودجه رتبه بندی معلمان زیر قولش زد/ دولت از اجرا پا پس کشید اما مجلس مصّر است

آستان بهارستان؛‌ عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از تغییر لحن رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره رتبه بندی معلمان علی رغم قولی که داده بود گفت: متاسفانه دولت با وجود اینکه برای اجرا بودجه گذاشته بود ولی پا پس کشید اما مجلس مصّر است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: دولت اخیرا به مجلس نامه ای مبنی بر اینکه بودجه‌ای برای اجرای رتبه‌بندی وجود ندارد، داده است.

وی اظهار داشت: رتبه‌بندی معلمان حتما باید اجرایی شود. مجلس ساعت‌های زیادی در این باره کار کرده. گاهی اوقات کمیسیون آموزش تا سه شیفت در شبانه‌روز در این باره تلاش کرد تا به سرانجام نهایی برسد. آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برای اجرای لایحه رتبه‌بندی معلمان و تأمین اعتبار آن قول داده است.

محمدرضا احمدی افزود: بودجه رتبه‌بندی معلمان در ابتدا 15 هزار میلیارد تومان بود. مجلس آن را در لایحه بودجه آورد. حتی آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه هم به صراحت اعلام کرد من اجرای رتبه‌بندی معلمان با بودجه 60 هزار میلیارد تومانی را تضمین می‌کنم.

وی افزود: نوبخت در لایوی که با رئیس کمیسیون آموزش داشت و دراین کمیسیون پخش شد اعلام کرد که اگر رتبه‌بندی بودجه بیشتری هم بخواهد من آن را تأمین می‌کنم. اما روزی که قرار بود رتبه‌بندی معلمان در صحن علنی مجلس مطرح شود با نامه‌ای ر به آقای قالیباف اعلام کرد که دولت بودجه اجرای رتبه‌بندی معلمان را ندارد. دولت برای هر کاری بودجه در نظر می‌گیرد. بی‌توجهی به رتبه‌بندی معلمان را نمی‌پذیریم.

دولت اعلام کرد کل بودجه رتبه بندی را نمی دهد

احمدی گفت: دولت در نامه خود به مجلس درباره رتبه‌بندی معلمان به صراحت اعلام کرد که کلا بودجه این موضوع را نمی‌دهد. توان این کار را ندارد. در صورتی که کاملا مشخص است دولت در حال شیطنت است. همین روش دولت را در موضوع مصوبه مجلس درباره کمک معیشتی به مردم دیدیم. دولت در ابتدا اعلام کرد ما منابع آن را نداریم اما وقتی مجلس آن منابع را مشخص کرد قوه مجریه اعلام کرد که منابع را داریم. چرا این کار به اسم مجلس تمام شود و خود دولت آن را اجرا می‌کند. مجلس اعتراضی در این باره نکرد چرا که هدف ما بهبود معیشت مردم بود.

نماینده رشت در مجلس گفت: دولت بارها شعار داده که باید جایگاه و شأن معلمان حفظ شود. بهتر بود که دولت بعد از گذشت 15 سال رتبه‌بندی معلمان را اعمال می‌کرد.

وی گفت: مجلس تا اجرای کامل رتبه‌بندی معلمان ایستاده و پیگیر آن است. به نظر می‌رسد دولت بنا داشته که معلمان را مقابل مجلس قرار دهد. در حالی که دولت بودجه اجرای آن را تأمین نکرده است.انتهای پیام/۱۱۰

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107