اخبار مهمکمیسیون اقتصادی

تقاضای مسکوت ماندن «طرح صیانت» تقدیم هیات رئیسه مجلس

آستان بهارستان؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: به زودی عده‌ای از نمایندگان بر اساس آئین‌نامه داخلی مجلس، تقاضای مسکوت گذاشتن طرح صیانت را تقدیم هیات رئیسه خواهند کرد.

«سید غنی نظری خانقاه» با اشاره به بررسی «طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی» در کمیسیون فرهنگی با استناد به اصل۸۵ قانون اساسی گفت: اولویت امروز کشور وضعیت معیشتی است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری بر این مهم تاکید کردند که اولویت ما رسیدگی به وضع اقتصادی و معیشتی مردم است. صرف وقت نمایندگان برای رسیدگی به طرح صیانت در شرایطی که اولویت های مهم تری داریم، قابل قبول نیست.

وی افزود: اگر ۲۵ نفر نمایندگان مخالف تصمیم بگیرند که جلوی طرح را بگیرند، این طرح با رای اکثریت مسکوت می‌ماند.

وی گفت: هیچ ضرورتی برای اینکه مجلس طرح صیانت را اصل هشتادوپنجی کند، وجود نداشت.

وی اظهارکرد: من از نحوه اداره مجلس در روزی که رای به اصل هشتادوپنجی شدن طرح دادند، گلایه مندم و اعتراض خود را رسما اعلام کردم. برخلاف آئین نامه داخلی مجلس شد و اینقدر کار را معطل کردند که نمایندگان حاضر مجلس را ترک کردند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نمایندگان شهرستان‌ها چهارشنبه‌ها باید در حوزه انتخابیه حضور داشته باشند و بانیان طرح با علم به اینکه اگر رای گیری را به بعد از ظهر موکول کنند تعدادی از نمایندگان شهرستانی خواهند رفت، جلسه رای گیری را عقب انداختند.

نماینده مردم خلخال وکوثر در مجلس یادآورشد: مجلس برای موضوعات مهمی مانند آب خوزستان و پیامدها و مسائل ناشی از آن جلسه غیرعلنی تشکیل می داد، نه اینستاگرام و تلگرام و غیره.

وی گفت: مجلس ۲۹۰ نماینده دارد و این طرح و اصل هشتادوپنجی شدن آن مورد قبول اکثر نمایندگان نیست.

 مجلس مسائل مهمتری از فضای مجازی دارد

وی اظهارکرد: از ۲۹۰ نفر نماینده، ۱۲۱ نفر به این طرح رای دادند. این نشان می‌دهد ۱۶۹ نماینده مجلس یا برای رای دادن حضور نداشتند یا مخالف بودند. این موضوع طوری مدیریت شد تا نتیجه مورد نظر یک جمع مشخص، تامین شود.

نظری خانقاه یادآور شد: اگر رای گیری زمانی انجام می شد که همه نمایندگان در صحن حاضر بودند یا ساعت ۱۰ تا ۱۱ صبح همان روز رای گیری می‌شد، این طرح رای نمی آورد.

وی با اشاره به اظهارات یکی از نمایندگان مبنی بر اینکه شورای عالی فضای مجازی با این طرح موافق است، گفت: ما نماینده مردم هستیم نه نماینده شورای عالی فضای مجازی.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم برخورد منطقی و عقلانی با مسائل گفت: تصمیمات ما تاثیرات بلندمدت دارد و اصولگرایانی که با دغدغه‌های جامعه همدل هستند، با این طرح مخالف هستند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه حدود دو میلیون نفر از طریق فضای مجازی ارتزاق می‌کنند، اضافه کرد: اولویت با حل مسائل اساسی کشور است.

نظری خانقاه اضافه کرد: به زودی برخی نمایندگان براساس آئین‌نامه داخلی مجلس، تقاضای مسکوت گذاشتن طرح صیانت را تقدیم هیات رئیسه خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر ۲۵ نفر نمایندگان مخالف تقاضا کنند، با رای اکثریت طرح مورد نظر مسکوت خواهد ماند.

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی درباره مخاطرات طرح صیانت برای دولت سیزدهم گفت: باید ببینیم استراتژی و رویکرد دولت سیزدهم درخصوص فضای مجازی چیست. این طرح دست و پای دولت را می بندد و بر مشکلات آن می افزاید. احساس من این است که دولت رئیسی با این طرح همدل نیست.

***

نمایندگان مجلس شورای اسلامی هفته گذشته با ۱۲۱ رای بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی را با استناد به اصل ۸۵ قانون اساسی به کمیسیون فرهنگی واگذار کردند.پایان پیام/۱۱۰

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107