اخبار مهمکمیسیون شوراها

شفاف‌سازی رسالت خبرنگار است

آستان بهارستان؛ رییس مجلس شورای اسلامی گفت: خبرنگاران در روشن کردن حقایق و واقعیت‌ها و پایان دادن به بعضی از شایعه‌ها و تهمت‌ها رسالت مهمی دارند و باید به دنبال انعکاس حق و حقیقت در جامعه و شفاف سازی باشند.

«محمدباقر قالیباف» روز یکشنبه و همزمان با سالروز گرامیداشت ۱۷ مردادماه و روز خبرنگار در حاشیه جلسه علنی مجلس به محل استقرار خبرنگاران مجلس آمد و این روز را به همه خبرنگاران حاضر تبریک گفت.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه در جمع خبرنگار ها گفت: خبرنگاران در روشن کردن حقایق و واقعیت‌ها و پایان دادن به بعضی از شایعه‌ها و تهمت‌ها رسالت مهمی دارند و باید به دنبال انعکاس حق و حقیقت در جامعه و شفاف سازی باشند.

وی افزود: خبرنگار ها در حقیقت حلقوم مردم در بیان مشکلات مردم هستند واین روز رابه همه شما تبریک گفته و آرزو می‌کنم این روز بر همه شما مبارک باشد.

قالیباف گفت: قانون اساسی وظایف قوا را به صورت مستقل مشخص کرده است. اصل تفکیک قوا هم بسیار خوب است. اما حل مشکلات مردم و پیشرفت و رشد جامعه با اولویت اقتصادی همراه است. این نیازمند یک همدلی، همکاری، انسجام و فهم اولویت‌های مشترک است. حتی در برخی اوقات معتقدم برای حل مشکلات، باید روش‌های اجرا و رویکردهای مشترکی را قائل شویم.

محکوم به موفقیت هستیم

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط حاضر محکوم به موفقیت هستیم. هیچ بهانه‌ای برای کار نکردن وجود ندارد. این بار سنگین بر دوش دولت است و ما در مجلس با همدلی و همراهی مکلفیم نقش نظارتی و قانونگذاری و ریل‌گذاری کار را هم انجام دهیم. این موضوع با آیت الله رییسی رییس محترم جمهوری و آقای اژه ای نیز مطرح شده است.

وی ادامه داد: دوستان خبرنگار نیز در این راه بسیار می‌توانند موثر باشند تا همراه با هم‌افزایی، روشن کردن حقایق و واقعیت‌ها برای به حل مشکلات مردم کمک کنند و به مشکلات جدی جامعه بپردازیم.

قالیباف تاکید کرد: نقش خبرنگار در به حاشیه رفتن مجلس، دولت یا قوه قضاییه بسیار موثر است. باید جهت درست را یادآوری کنند. این رسالت بزرگی بر عهده خبرنگاران است.

وی درباره بیانیه هفت کشور صنعتی جهان در خصوص حمله به نفتکش رژیم صهیونیستی گفت: بر این مسئله تأکید داشته‌ایم که ما با هر گونه اقدام تروریستی و غیرقانونی مخالف هستیم. کسانی که خود داعش و تروریست‌ها را تربیت کردند و  به نفتکش‌ها آسیب می‌زنند نباید جانب حق به خود بگیرند.

رییس قوه مقننه عنوان کرد: رژیم صهیونیستی در رأس تروریست‌ها قرار دارد، ما همواره قانون و مقررات را دنبال کردیم. همواره مدافع امنیت راه‌های بین‌المللی و مبادله انرژی در سراسر دنیا هستیم.

وی افزود: در حادثه‌ اخیر می‌بینید که در ساعات ابتدایی چه مواضعی گرفتند و پس از آن چطور عقب‌نشینی کردند.

در ادامه قالیباف دغدغه‌های خبرنگار ها را شنید و در نهایت با آنها عکس یادگاری گرفت.پایان پیام/۱۱۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107