اخبار مهمکروناکمیسیون حقوقی

استان‌های شمالی به رنگ سیاه کرونایی درآمدند

آستان بهارستان؛ نماینده مردم علی آباد در مجلس با اشاره به اینکه شرایط استان‌های شمالی از وضعیت قرمز عبور کرده و به سیاه رسیده است، گفت: بیمارستان‌ها به دلیل نبود جا، از پذیرش بیماران خودداری می‌کنند و کمبود سرم داریم.

ستاد ملی مبارزه با کرونا قبلل از اعلام تعطیلی، جاده ها را می بست

سید کاظم دلخوش در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی نشست خبری، اظهارداشت: امروز استان‌های شمالی بیش از استان‌های دیگر با موضوع کرونا درگیر شده‌اند و عدم جلوگیری از ترددها باعث شده که موج این بیماری در این استان‌ها افزایش یابد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری و ضرورت رعایت قانون در استفاده از همه امکانات کشور، تصریح کرد: اگر ستاد کرونا بنا دارد کشور را برای کاهش موج کرونا تعطیل کند، این اقدام باید به درستی انجام شود.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: متاسفانه پیش از اعلام تعطیلی، چمدان مسافران بسته بودند و به محض اعلام خبر، سریعا به سمت استان‌های شمالی هجوم می‌آورند تا پیش از اعمال ممنوعیت‌ها از جاده عبور کرده باشند.

وی با بیان اینکه مسئولان گمرک در شرایط فعلی باید هرچه سریع‌تر نسبت به ترخیص سرم‌ها و افزایش واردات اقدام کنند، تصریح کرد: در حال حاضر تخت بیمارستانی، سرم و دستگاه اکسیژن ساز کم داریم.

دلخوش افزود: در حال حاضر برخی مشاغل چون دست فروشان، کشاورزان کوچک، مداحان، خبرنگاران و بازاریان به دلیل تعطیلی‌ها با مشکل مواجه شده‌اند که باید ستاد مقابله با کرونا برای مشکل این اقشار نیز تدبیری بیاندیشد. پلیس راهور نیز باید پیش از زمان اجرای ممنوعیت ها، در محل جاده‌ها حضور داشته باشد و از تردد مسافران جلوگیری به عمل آورد.

تمهیداتی برای جلوگیری از سفر اندیشیده نشد

رحمت‌الله نوروزی نیز در این نشست با اشاره به تصمیم ستاد مقابله با کرونا، گفت: علی رغم اعلام محدودیت ها، به دلیل‌ عدم تمهیدات لازم برای جلوگیری از ورود مسافران به سه استان شمالی، شاهد ترافیک شدید در جاده‌های هراز، چالوس، فیروزکوه و رشت هستیم.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط استان‌های شمالی از وضعیت قرمز عبور کرده و به سیاه رسیده است، اظهار داشت: بیمارستان‌ها به دلیل نبود جا، از پذیرش بیماران خودداری می‌کنند و کمبود سرم داریم.

وی گفت: در حال حاضر سپاه، نیروهای مسلح و امدادی وارد کار شده‌اند و پلیس راهور نیز باید تدبیری بیاندیشد تا پیش از رسیدن زمان اجرای ممنوعیت ها، اقدامات لازم صورت گیرد. همچنین از ملت ایران تقاضا داریم که در زمان گسترش پاندمی کرونا به استان‌های شمالی سفر نکنند.

شریعتی: کادر درمان گرفتار شدند

غلامرضا شریعتی نیز در این نشست با اشاره به وضعیت بحرانی استان‌های شمالی در شرایط کرونا، گفت: حضور مسافران در این استان‌ها به منزله خرید ریسک مرگ بوده و شرایط استان‌ها را بحرانی‌تر می‌کند.

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های کادر درمان تأمین اکسیژن برای بیماران است و به دلیل ازدحام بیماران در بیمارستان ها، مشکلات عدیده‌ای ایجاد شده است.

وی با انتقاد ازعدم تمهیدات لازم برای قرنطینه، اظهار داشت: ممنوعیت برای تردد اعلام شد اما پیش از اجرای آن، شاهد هجوم مسافران به استان‌های شمالی بودیم که موجب ترافیک ۱۰ها کیلومتری شده است. باید پیش از اعلام تعطیلات، تدابیر لازم برای‌عدم حضور مسافران به استان‌های شمالی اندیشیده می‌شد.انتهای پیام/۱۱۰

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107