اخبار مهمکمیسیون عمران

ساخت یک میلیون مسکن در سال قانون شد

آستان بهارستان؛ رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: این کمیسیون کاملاً بر اجرای طرح تولید مسکن نظارت خواهد داشت و وزارت راه و شهرسازی به عنوان مجری و نماینده دولت موظف است برنامه های این طرح را هر چه سریعتر به کمیسیون عمران ارایه نماید.

محمدرضا رضایی کوچی گفت: با تلاش بیش از یکسال کمیسیون عمران و همکاری نمایندگان مجلس و پیگیری اعضا شورای نگهبان طرح تولید مسکن در شورای نگهبان تصویب نهایی شد. این طرح با تصویب شورای نگهبان توسط رییس مجلس شورای اسلامی طی هفته جاری به عنوان یک قانون ابلاغ خواهد شد.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: برای اجرای این طرح جدیت و همراهی اعضای کابینه دولت الزامی است. نه تنها وزارت راه و شهرسازی بلکه همه ارکان دولت باید در اجرای این طرح مشارکت بالا داشته باشند.

رئیس کمیسیون عمران ادامه داد: این کمیسیون کاملا بر اجرای طرح نظارت خواهد داشت. وزارت راه و شهرسازی به عنوان مجری و نماینده دولت موظف است برنامه های این طرح را هر چه سریعتر به کمیسیون عمران ارایه نماید.

ساخت مسکن نیاز کنونی کشور است

رضایی تصریح کرد: عزم کمیسیون عمران مجلس و همه نمایندگان برای اجرایی شدن این طرح است. همت همه بر این خواهد بود که ساخت یک میلیون واحد در سال روی زمین نماند. نیاز کنونی کشور می طلبد چنین طرحی به اجرا برسد.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: زمینه اجرایی شدن این طرح در کشور مهیاست. با وجود مصالح ساختمانی مورد نیاز و نیروی کار موجود در کشور ساخت این میزان مسکن شدنی خواهد بود.

وی اظهار داشت: امروز وزیر مسکن و شهرسازی رسالت سنگینی بر عهده دارد. برای یک میلیون واحد در سال باید به صورت متوسط روزانه دو هزار و ۷۰۰ واحد مسکن را عملیاتی کند. از آنجا که ساخت این میزان مسکن با تصویب شورای نگهبان به قانون تبدیل شده است. وزارت راه و شهرسازی موظف است راهکارهای اجرایی این طرح را هرچه سریعتر به کمیسیون ارایه نماید.

رضایی گفت: مجلس کاملا بر اجرای طرح تولید مسکن نظارت دارد. یکی از مزیت های اجرای این طرح مناطق محروم و مناطقی است که مردم شرایط سخت‌تری دارند. از این رو نظارت مجلس کمک شایانی به جدیت در اجرای این طرح خواهد کرد.پایان پیام/۱۱۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107