اخبار قم

با هدف توسعه اشتغال زندانیان صورت گرفت: نشست هیات رییسه اتاق اصناف قم با مسئولان اداره کل زندانها و کارآفرینان

آستان بهارستان؛ درراستای توسعه اشتغال زندانیان قم، نشستی با حضور سلیمانی سرپرست اشتغال و حرفه آموزی سازمان زندانهای کشور، دایی سرپرست اقدامات حمایتی سازمان زندانهای کشور، دکتر رنجبر مدیر کل زندانهای قم، خانم دکتر صدیق مدیر کل امور بانوان استانداری قم، حمید خرمی رییس اتاق اصناف قم، سید ابراهیم صحفی نایب رییس اتاق اصناف قم و جمعی از خیرین و کارآفرینان در اتاق اصناف قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف قم، در این نشست سلیمانی سرپرست اشتغال و حرفه آموزی سازمان زندانهای کشور بر ضرورت ایجاد اشتغال برای زندانیان تاکید و اظهارداشت: اشتغال برای زندانیان را باید به سمت و سویی سوق دهیم که با هزینه کم برای زندانیان انجام شود، چرا که راه اندازی مشاغلی که نیاز به هزینه بالا دارند برای یک زندانی به راحتی میسر نیست.

وی با تاکید بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت خیرین، صنعتگران و صنوف برای حرفه اموزی و اشتغال زندانیان گفت:ایجاد اشتغال برای زندانیان، علاوه بر کاهش  رفع دغدغه انان و خانواده هایشان،سبب پیشگیری از آسیب های اجتماعی دیگر می شود.

دایی سرپرست اقدامات حمایتی سازمان زندانهای کشورنیز در این نشست با تاکید بر حمایت از زندانیان در ابعاد مختلف به خصوص در ایجاد اشتغال افزود:به ازای ایجاد اشتغال برای هر زندانی 100میلیون تومان وام با سود 4درصد پرداخت میشود.

دکتر رنجبر مدیر کل زندانهای قم نیز در این نشست با اشاره به آموزش های مهارتی برای زندانیان تصریح کرد: در قم زندانیان بسیاری آموزش های مهارتی در شغل های مختلف را دیده اند و در این راستا کارگاههایی برای اشتغال ان ها راه اندازی شده است.

نیازمند مساعدت جهت فروش محصولات زندانیان هستیم

وی به برخی از مشکلات زندانیان بعد از اموزش و کسب مهارت انان اشاره کرد و گفت:بسیاری از زندانیان بعد از اینکه اموزش دیدند و محصول نهایی خود را تولید می کنند فروش محصولشان به دلایل مختلف به سختی انجام میشود و نیاز است در این زمینه  مساعدت لازم توسط خیرین و متولیان صورت بگیرد.

حمید خرمی رییس اتاق اصناف مرکز استان قم نیز در این جلسه ضمن اعلام آمادگی مجموعه اتاق اصناف با اداره کل زمدانها برای ارایه اموزش های مهارتی و فراهم ساختن زمینه اشتغال زندانیان بیان داشت: متاسفانه نگاه افراد در سطح جامعه به زندانیان مطلوب نیست و بسیاری از افراد زندانیان را به دید یک مجرم و سابقه دار می نگرند، در صورتیکه این نگرش ها در مورد همه ان ها صدق نمی کند.

وی با اشاره به راه اندازی کارگاههای کوچک برای اشتغال زندانیان با توجه به شرایط انان گفت: ایجاد اشتغال برای زندانیان مانع از بروز آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی در سطح جامعه می شود.

بسترهای لازم جهت کمک به زندانیان وجود دارد

سید ابراهیم صحفی نایب رییس اتاق اصناف قم نیز در این نشست با اشاره به وجود ظرفیت ها و بستر های لازم در مجموعه اتاق اصناف قم،بر بهره گیری از این ظرفیت ها برای ایجاد حمایت از زندانیان تاکید کرد.

خانم صدیق مدیرکل امور بانوان استانداری قم نیز در این نشست با بیان اینکه ایجاد اشتغال برای زندانیان یک ضرورت مهم است ابراز داشت: بسیاری از آسیب های اجتماعی در بین خانواده ها به خصوص زندانیان ناشی از معیشت و اقتصاد انان است.

وی با بیان اینکه اشتغال زندانیان به خصوص زنان سرپرست خانوار یکی از دغدغه های مجموعه امور بانوان استانداری است گفت: در این راستا اقدامات خوبی در قم صورت گرفته و کارآفرینان و خیرینی نیز در این زمینه ورود پیدا کرده اند و اشتغال های خانگی زیادی نیز تاکنون ایجاد شده است.

در این نشست همچنین یکی از کارآفرینان ضمن انتقاد از عدم حمایت مسئولان از کارآفرینان، توضیحاتی در این خصوص ارایه کرد.

لازم به ذکر است در پایان مقررشد در جلسه ای از ظرفیت اتحادیه های صنفی و اصناف در راستای ایجاد اشتغال استفاده شود.پایان پیام/۱۱۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107