اخبار مهمدسته‌بندی نشدهکمیسیون تلفیق

دولت قیمت زمین را بشکند

آستان بهارستان؛ عضو هیأت‌رئیسه مجلس گفت: دولت آقای روحانی، بنایش بر کار نکردن بود و امروز ۶۰ الی ۷۰ درصد مردم در مورد مسکن در رنج هستند.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی با اشاره به اهمیت ساخت یک میلیون مسکن در سال گفت: ساخت یک میلیون مسکن شدنی است و یک اراده و همت می‌خواهد و عمده کار برای رسیدن به این هدف این است که زمین را در کشور تعیین تکلیف کنند.

وی ادامه داد: قیمت زمین در کشور به شدت بالا رفته است. متاسفانه در بخشی از کشور قیمت زمین تا ۵۰ درصد قیمت ساختمان هم می‌رسد.

دولت قیمت زمین را بشکند

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: یکی از کارهایی که باید جدی پیگیری کند این است که قیمت زمین شکسته شود. مساله بعدی این است که دولت باید زمین‌هایی که دارد را در اختیار مردم قرار دهد.

وی تصریح کرد: باید سازوکار در اختیار قرار گرفتن زمین به مردم تدوین و مشخص شود. ما در حوزه زمین که تحریم نیستیم. ما کشور بزرگی هستیم که یک میلیون و ششصد و چهل و هشت هزار کیلومتر مربع وسعت دارد.

عضو کمیسیون تدوین مجلس افزود: در فولاد و سیمان هم کشور ما تولیدش بیشتر از نیازش است ولی مشکل قیمت داریم. اگر قیمت سیمان و فولاد شکسته شود و تسهیلاتی که در قانون جهش تولید مسکن که مصوب مجلس شورای اسلامی است به موقع در اختیار سازندگان و متقاضیان قرار گیرد این مساله شدنی است.

سلیمی خاطر نشان کرد: همین سه اقدام؛ شکستن قیمت زمین، کاهش قیمت سیمان و فولاد و تسهیل در پرداخت تسهیلات را دولت مدیریت کند که کار سختی هم هست اما شدنی، بسیاری از مشکلات در حوزه مسکن مرتفع خواهد شد.

مسکن ۷۰ درصد مردم را در رنج انداخته است

وی بیان داشت: با توانمندی و اراده وزیر جدید راه و مسکن ساخت یک میلیون واحد در سال محقق می شود.

مجلس اعتبارات لازم را در قانون جهش مسکن در نظر گرفته است. هم اکنون رویکرد دولت عوض شده است. در دولت آقای روحانی بنایش بر کار نکردن بود. حتما با تلاش دولت فعلی شاهد رونق این حوزه خواهیم بود.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: ۶۰ الی ۷۰ درصد مردم در مورد مسکن در رنج هستند. ان‌شاالله ساخت یک میلیون مسکن هرچه زودتر کلید بخورد.پایان پیام/۱۱۰

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107