اخبار مهمکمیسیون اصل ۹۰

بازگشت اعتماد عمومی نیازمند تلاش تمام حاکمیت است

آستان بهارستان؛ نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: نباید فقط از دولت برای بازسازی اعتماد عمومی انتظار داشت. کل حاکمیت برای رسیدن به این هدف باید پای کار بیاید.

علی محمد نمازی درباره لزوم بازسازی اعتماد مردم اظهارکرد: دولت و حکومت در قبال مردم وظایفی دارند که در قانون اساسی به خصوص اصل سوم این قانون به آن اشاره شده. اما این اصول عملیاتی نشدند. در دوره دفاع مقدس، مردم شرایط کشور را می پذیرفتند که عوامل بیرونی در اجرا نشدن این اصول نقش دارد. اما بعد از آن دوران هم نقض این تعهدات ادامه داشت.

این عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی افزود: تأمین معیشت و اشتغال اقشار ضعیف از حقوق ملت است. در این سال ها به جای بهبود آن، شرایط بدتر و سبد معیشت و سفره مردم کوچکتر شده است. برای اقشار متوسط به بالا هم حقوق شهروندی مثل حق انتخاب، آزادی بیان و مشارکت در عرصه های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی مهم است. دراین زمینه هم با نقض تعهدات مواجهیم.

وی گفت: هر چه جلوتر آمده ایم حق انتخاب مردم یا آزادی بیان محدودتر شده است. مسائل فرهنگی و اجتماعی هم منحصر به تریبون های رسمی و صداوسیما شده. تنگ نظری عجیبی در این زمینه دیده می شود. در واقع این ها مطالبات مردم است که انباشته شده و اکنون موجب بی اعتمادی مردم شده است.

همه مسئولان در بی اعتماد کردن مردم نقش داشته اند

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: همه نهادها و مسئولان نسبت به نقش خود در ایجاد این شرایط سهم داشته و باید پاسخگو باشند. غیرممکن است که انتظار داشته باشیم فقط دولت اعتماد عمومی را بازسازی کند. بخش مهمی از بی اعتمادی ها به خاطر عملکرد سایر نهادها و قوا بوده است.

نمازی ادامه داد: وظیفه قوه قضاییه مقابله با مفاسد است. اما شاهد حجم زیادی از تاراج بیت المال و فساد هستیم.

وی گفت: مجلس هم نتوانسته به وظایف خود عمل کند. البته مجلس وقتی از یک جناح باشد نمی تواند کل ملت را نمایندگی کند. شورای عالی امنیت ملی در شرایط فعلی سیاست خارجی کشور نقش دارد. بنگاه های بزرگ اقتصادی که پایبند به مقررات کشور نبوده و مالیات نمی دهند هم در بی اعتمادسازی مردم نقش دارند. از سویی موازی کاری در کشور هم موجب هدررفت منابع شده و در بی اعتمادسازی مردم نقش دارد.

وی گفت: کل حاکمیت باید پای کار بیاید تا اعتماد به شدت آسیب دیده مردم احیا شود. فرصت بسیار محدود است. پاشنه آشیل نظام هم همین بی اعتمادی مردم است. هر چه سریع تر باید اعتماد عمومی احیا شود.پایان پیام/۱۱۰

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107