اخبار مهمدسته‌بندی نشده

نمایندگان، مجلس را پله‌ای را برای مسئولیت‌های دیگر نکنند

آستان بهارستان؛ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه نمایندگانی بخواهند بنا به هر دلیلی برای مسئولیت معاونت رئیس جمهوری یا استانداری از مجلس بروند این خلاف شأن مجلس است و نباید مجلس را پله‌ای برای مسئولیت‌های دیگر کرد.

عبدالحسین روح الامینی در جلسه علنی امروز مجلس در تذکری خطاب به هیأت رئیسه گفت حرمت مجلس باید حفظ شود.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: یکی از مطبوعات نوشته که مجلس از 500 روز فعالیت‌، تنها شش روز حد نصاب داشته است. این حرف توهین به مجلس است.

وی گفت: در بحث رأی اعتماد به هیات دولت، مجلس اختیار داشته که رأی بدهد یا ندهد. اگر نماینده‌ای به عنوان وزیر معرفی شده و رأی بیاورد، می‌تواند به دولت برود.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: اگر کسانی بنا به هر دلیلی برای معاونت رئیس جمهور، استانداری یا مسئولیت‌های دیگر بخواهند از مجلس بروند، این خلاف شأن مجلس است. نباید مجلس را برای جایگاه‌های دیگر پله کرد.

روح الامینی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب هم بر این موضوع تاکید دارند. برای یک جایی مثل وزارت، ضرورت پیش می‌آید. اما برای بقیه جاها شأن مجلس را حفظ کنید.

وی همچنین با اشاره به آغاز به کار وزرای رئیس جمهور گفت: میثاق ما با وزرا بر اساس 16 بند اصل سوم قانون اساسی است که موضوعاتی مانند رفع تبعیض و گسترش عدالت را مطرح کرده. بحث عدالت را حضرت آقا نیز مورد تاکید قرار دادند. کارهای وزرا باید پیوسته عدالت داشته باشد.

این نماینده مجلس تأکید کرد: وزرا پیوست‌های اصل سوم قانون اساسی را برای برنامه‌هایشان آماده کنند. پیوست ها را کم کم به مجلس ارائه کنند.

جواب تعجب برانگیز قالیباف

* قالیباف: تشخیص رفتن یا نرفتن نمایندگان با مجلس است/ هر حرفی را نباید جواب بدهیم

پس از تذکر نماینده تهران، محمدباقر قالیباف در پاسخ به وی گفت: اخطار شما باید در دستور باشد. یک کسی حرفی زده اما مگر با رفتن یک نفر از مجلس، مجلس از عدد می‌افتد؟!

رئیس مجلس افزود: مجلس ۲۹۰ نفر عضو دارد. حالا سه یا چهار نفر بنا به اولویت و با تشخیص مجلس رفته‌اند. قرار نیست هر کسی هر حرف غیرمنطقی که زد ما جواب بدهیم.

قالیباف تأکید کرد: مواد ۹۰ و ۹۱ آیین نامه داخلی مجلس با صراحت گفته است که درخواست نماینده مستعفی باید مدلل و مشخص باشد. نهایتا مجلس در این خصوص تشخیص می‌دهد و تصمیم می‌گیرد.

رئیس مجلس تصریح کرد: مجلس خودش می‌داند که چطور با خرد جمعی تصمیم بگیرد.پایان پیام/۱۱۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107