اخبار مهمکمیسیون آموزش

رتبه بندی معلمان از ابتدای شهریورماه لحاظ می‌شود

آستان بهارستان؛ عضو هیأت رئیسه مجلس تاکید کرد: تصویب لایحه رتبه بندی معلمان یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های مجلس یازدهم است.

علی کریمی فیروزجائی گفت: در نشست با دکتر قالیباف رئیس مجلس و تعدادی از اعضای هیأت رئیسه مجلس و اعضای کمیسیون آموزش این لایحه برای متناسب سازی با لایحه بودجه ۱۴۰۰ مشمول تغییراتی شد.

وی عنوان کرد: این جلسه به موضوع بررسی لایحه رتبه بندی معلمان اختصاص داشت که اواخر کار دولت قبل به مجلس یازدهم ارسال شد. پس از تصویب آن با رأی اکثریت مجلس، کمیسیون آموزش نیز با اعمال تغییراتی آن را مصوب کرد.

نماینده مردم بابل در مجلس گفت: اراده مجلس بر اجرایی کردن رتبه بندی معلمان در اسرع وقت است تا این لایحه مشمول مرور زمان نشود.

وی افزود: مقرر شد کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری نسبت به مصوبه پیشین خود بازنگری کند و مصوبه‌ای متناسب با لایحه بودجه 1400 به صحن علنی مجلس ارائه نماید.

دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور با بیان اینکه یکی از راهکارهای متناسب سازی رتبه‌بندی با بودجه 1400 «زمان اعمال» رتبه بندی برای معلمان است، افزود: یکی از پیشنهاداتی که در این نشست مورد تاکید اعضا قرار گرفت این بود که زمان اعمال رتبه بندی برای معلمان از ابتدای سال 1400 به ابتدای شهریورماه 1400 تغییر کند.

کریمی فیروزجایی تصریح کرد: این تاریخ به این دلیل انتخاب شد که حتی معلمانی که امسال نیز در اول مهرماه بازنشسته می‌شوند، مشمول رتبه بندی شده و از مزایای آن بهره مند شوند و برای سال های آینده نیز رتبه بندی در احکام دائمی معلمان لحاظ می‌شود.

وی اضافه کرد: با این تصمیم دولت می‌‎تواند در لوایح بودجه سالیان آتی نیز ارقام مورد نظر برای رتبه بندی را پیش بینی کند.

رتبه بندی طرحی برای پویایی نظام آموزش کشور

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: در حال حاضر نگاه‌ها فقط معطوف به منفعت مالی رتبه بندی است. این قانون مهم، طرحی برای پویایی نظام تعلیم و تربیت و ارتقای سطح کیفی آموزش و پرورش در کشور است.

وی  بیان کرد: تصویب رتبه بندی، معلمان را در یک رده و تراز جدیدی قرار می‌دهد. در حالیکه طبق قوانین فعلی معلمان همتراز سایر کارمندان دولت هستند.

وی افزود: با تصویب این طرح تمام دغدغه یک معلم فقط مسائل آموزشی خواهد بود. همانطور که برای استادان دانشگاه نیز بر اساس آیین نامه ارتقا، شرایط جداگانه‌ای تعریف شده است.

عضو هیأت مجلس از بررسی خارج از نوبت لایحه رتبه بندی پس از اعمال اصلاحات در کمیسیون آموزش خبر داد.

وی گفت: تلاش داریم مجلس در ابتدای شروع سال تحصیلی با تصویب رتبه بندی، هدیه‌ای به معلمان تقدیم نماید.

***

پیشینه طرح:

جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی در هفته آینده از روز شنبه تا چهارشنبه برگزار خواهد شد. رتبه بندی معلمان با حضور سرپرست وزارت آموزش وپرورش و سایر مسئولان مربوطه در کمیسیون آموزش برگزار می شود. معلمان خواهان رسیدگی هر چه سریعتر به لایحه رتبه بندی فرهنگیان هستند.پایان پیام/۱۱۰

بیشتر بخوانید:

حمایت اعضای کمیسیون برنامه رتبه بندی معلمان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107