اخبار مهمکمیسیون فرهنگی

لایحه شفافیت جلوی فساد و رانت را می گیرد

آستان بهارستان؛ عضو کمیسیون ویژه لایحه شفافیت مجلس عنوان کرد: لایحه شفافیت می‌تواند نتایج خوبی را به دنبال داشته باشد.

حسین میرزایی افزود: لایحه شفافیت سال گذشته جزو لوایح بوده است، برای عضویت در کمیسیون ویژه انتخاب شده ام. اما فعلا کمیسیون تشکیل نشده تا بتوانیم نسبت به روند بررسی ها دانشی داشته باشیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: کمیسیون لایحه شفافیت یک کمیسیون مشترک است. به بررسی این لایحه خواهد پرداخت، مسلما شفافیت به شرطی که در حوزه های ممنوعه مانند مسائل امنیتی نباشد به تسهیل کارها، جلوگیری از رانت ها و فسادها کمک می کند.

وی افزود: تصویب این لایحه سوء استفاده ها را کاهش می دهد.و جلوی کوتاهی و ترک فعل مسئولان را می گیرد تا بهانه ای برای معطل گذاشتن مردم و کار نکردن نباشد. به هر شکل این لایحه می‌تواند نتایج خوبی را به دنبال داشته باشد.

نماینده اصفهان گفت: این لایحه آخر دولت سابق ارائه شد که برای دولت بعدی باشد نه برای خودشان.

***

لایحه شفافیت به پیشنهاد معاونت حقوقی ریاست جمهوری در جلسه هیات وزیران در تاریخ ۱۳۹۸/۲/۲۵ به تصویب رسید.

هىف از اين لايحه در ویترین قرار گرفتن عملکرد دولت و افزایش نظارت عمومی بر فعالیت دستگاه های اجرایی است.

***

مردم منتظر تحولات عمیق هستند

منصور علی زارعی دیگر نماینده مجلس هم پیشتر گفته بود: مردم منتظر تحول عمیق در حوزه‌های مختلف اداره کشور هستند و نمایندگان این تحولات را باید ابتدا از مجلس آغاز کنند. مردم باید عملکرد مجلس را در میدان عمل ببیند، میدان عمل مجلس قانون‌گذاری کارآمد و نظارت میدانی بر حسن اجرای قوانین است.

وی تاکید کرد: مجلس باید از خود شروع کند و با تصویب قوانین کارآمد همه اقدامات هر سه قوه را شفاف کند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اضافه کرد: شفافیت مهمترین ابزار مبارزه با فساد و اصلی‌ترین مولفه ایجاد ارتباط برای ملت است و مجلس انقلابی به واسطه تدوین قوانین شفاف و کارآمد باید از همه ظرفیت‌های مردم در اداره کشور استفاده کند.

پایان پیام/۱۱۰

بیشتر بخوانید:

مجلس دو قانون «شفافیت» و «تعارض منافع» را تصویب کند

مجلس شفافیت را از خود شروع کند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107