اخبار تولیدی و پوششی مجلساخبار مهمکمیسیون برنامه و بودجه

نگرانم وقت دولت صرف کارهای عامه پسند شود / رئیس مجلس به جای نماینده ها تصمیم نگیرد!

آستان بهارستان؛ نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: به دولت توصیه می‌کنم که هر چند حضور در میان مردم است، اما دولت عمده زمانش را در راستای اصلاح رویه‌ها و مقررات خرج کند. نگرانم دولت وقتش را صرف کارهای عامه پسند کند.

جعفر قادری در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه) مجلس در نطق میان دستور گفت: از وزارت کشور انتظار داریم که در انتخاب استانداران خود را از مشورت نمایندگان بی‌نیاز نداند. اگر بنا به عدم استفاده از گزینه‌های مجامع استانی است، حتما نظر مجامع استانی را در نظر داشته باشند.

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: تجربیات دولت‌های یازدهم و دوازدهم نشان می‌دهد که اگر وزارت خارجه روی برجام متمرکز شود، فرصتی برای رتق و فتق ارتباط با کشورهای همسایه و بلوک شرق نخواهد داشت.

وی افزود: دولت اعلام می‌کند که اولویت ارتباط با کشورهای همسایه و بلوک شرق از برجام برای ما بیشتر است. چرا نباید بیشتر وقت خود را صرف ارتباط با این کشورها کند؟

وی تاکید کرد: عقل و منطق ایجاب می‌کند که‌ پرونده برجام از وزارت امور خارجه به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بفرستند. وزارت خانه به ارتباط با کشورهای همسایه متمرکز شود.

قادری گفت: هر چند حضور در میان مردم مهم است. به دولت توصیه می‌کنم عمده زمانش را در راستای اصلاح رویه‌ها و مقررات خرج کند. نگرانم دولت وقتش را صرف کارهای عامه پسند کند.

وی با بیان اینکه به دولت روحانی ایراد می‌گرفتیم که در معرفی وزراء تعلل می‌کند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یازدهم از دولت سید ابراهیم رئیسی خواست تا روند معرفی وزیر آموزش و پرورش را سرعت بخشد.

هیات رئیسه مجلس به آیین نامه پایبند باشند

وی در تذکری به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: برای چندمین بار باید بگویم که باید به اجرای آیین نامه پایبند باشید. به چه علتی اعلام وصول طرح‌های عادی را به تعویق می‌اندازید؟

رئیس مجلس به جای نماینده ها تصمیم نگیرد

وی ادامه داد: چرا فکر می‌کنید قدرت تشخیص شما از دیگران بیشتر است؟ مجلس که اداره نیست که رئیس جلسه هر چه اراده کند، انجام شود. رئیس مجلس حکم سخنگو را دارد و نمی‌تواند به جای مجلس تصمیم بگیرد.

قادری با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: از دولت انتظار داریم که برای حل مشکلات مردم و رفع رکود تورمی تلاش کند. اینکه بگوییم مشکلاتمان را به تحریم‌ها گره نزده‌ایم، کافی نیست. باید به جای حرف برنامه عملی ارائه کرد.پایان پیام/۱۱۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107