اخبار مهمکمیسیون بهداشت

مملکت با لجبازی با دنیا اداره نمی شود/ شورای امنیت تصمیم نهایی را براساس مصلحت مملکت بگیرد

آستان بهارستان؛ نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: مملکت با لجبازی با دنیا اداره نمی شود. شورای امنیت تصمیم نهایی را براساس مصلحت مملکت بگیرد.

نماینده مردم تبریز در مجلس در رابطه با سرنوشت قانون اقدام راهبردی مجلس پس از توافق میان تهران و آژانس گفت: شورای امنیت باید تصمیم نهایی و کلان را براساس مصلحت مملکت اخذ کند. با لجبازی با دنیا نمی توان مملکت اداره کرد. وقتی در سطح کلان نظام به تفاهم برسند، نمایندگان هم از قانون خود کوتاه خواهند آمد.

«مسعود پزشکیان» در رابطه با “بیانیه ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی” گفت: حاکمیت برای کسب موفقیت باید مشکلات خود را با دنیا و کشورهای منطقه حل کند. در غیراین صورت امکان رفع مشکلات وجود ندارد. متاسفانه مخالفت هایی که با دولت روحانی در مسئله مذاکرات و همکاری ایران و آژانس صورت گرفت یک رقابت سیاسی بود. مصلحت مملکت در آن نادیده گرفته شد. باید خیلی زودتر از این مشکلات کشور را حل می کردیم.

وی گفت: در دولت روحانی عده ای نمی خواستند رقیب شان به مصالحه برسد. آنان اکنون موافقند و در صدد مصالحه برآمدند. خیلی خوب است این کار را انجام دهند ولی حتما انجام دهند. باید کاری کرد تا مشکلات ارتباطی، اقتصادی و گفت و گو با دنیا را حل کنیم. وگرنه اوضاع مملکت روز به روز بدتر خواهد شد.

وی افزود: باید با دنیا و منطقه و خودمان مسائل را حل کنیم ما با خودمان هم مشکل داریم. نمی شود با همه دعوا کنیم و بعد بگوییم مشکل اشتغال را چگونه می توان حل کرد. نمی شود سرمایه گذار داخلی را فراری داد و بعد بگوییم چگونه می توان سرمایه گذار جذب کرد تناقض دارد، شدنی نیست.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس بیان کرد: شورای امنیت باید تصمیم نهایی و کلان را براساس مصلحت مملکت اخذ کند. با لجبازی با دنیا نمی توان مملکت اداره کرد. وقتی در سطح کلان نظام به تفاهم برسند، نمایندگان هم از قانون خود کوتاه خواهند آمد.

نظام به تفاهم برسد، نمایندگان از قانون خود کوتاه خواهند آمد

وی در خصوص فشار برخی نمایندگان برای انتخاب استانداران مطلوبشان گفت: وزارت کشور از نمایندگان درخواست کرد تا چند کاندیدا را برای استانداری معرفی کنند. درهمین جهت نمایندگان عده ای را به وزارت کشور معرفی کردند، من این روش را قبول ندارم. روش درستی نیست، زیرا در راستای همین درخواست، نمایندگان می خواهند تا آدم های خودشان برای استانداری ها انتخاب شوند. مشکل دو طرفه است وزارت کشور نباید چنین درخواستی را از نمایندگان مطرح می کرد.

نماینده مردم تبریز در مجلس در رابطه با تسریع در روند واکسیناسیون بانتیجه مطلوب گفت: من همان روز اول که کرونا از قم شیوع پیدا کرد، پیشنهاد دادم تا حکومت نظامی در قم و قرنطینه عمومی ایجاد شود. این توصیه ها تا قبل از آغاز واکسیناسیون بود. امروز در شرایطی که واکسن وارد کشور شده، باید به سرعت همه را واکسینه کنند. البته باید مانند چین و استرالیا قرنطینه ها در کنار واکسیناسیون اجرایی شود. چهارچوب های علمی را رعایت نکردیم و بسیاری از خانواده ها را داغدار کردیم.

وی در خصوص سرنوشت FATF مطرح کرد: باید مجمع تشخیص FATF را از حالت مسکوت خارج کند و در رابطه با آن تصمیم بگیرد. در غیر این صورت هزینه تولید و تجارت را بسیار بالا می برند. دور زدن تحریم ها هزینه دارد.پایان پیام/۱۱۰

منبع: برنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107