اخبار مهمکمیسیون سیاسی

ایران بعد از تحریم، دوستان خود را فراموش نخواهد کرد

آستان بهارستان؛ رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران دوستان خود را در شرایط بعد از تحریم فراموش نخواهد کرد. کشورهایی که در این شرایط کنار ما باشند در شرایط گذر از تحریم هم موقعیت برتری در بازار ایران خواهند داشت.

 

وحید جلال‌زاده در دیدار جوزپه پرونه سفیر ایتالیا به اهمیت تقویت روابط پارلمانی ایران و ایتالیا اشاره کرد.

 

وی گفت: با توجه به سابقه مثبت و ظرفیت فراوان روابط دو کشور، مجلس شورای اسلامی از همکاری با مجالس ایتالیا برای توسعه همکاری‌های دوستانه و تسهیل مناسبات فی‌مابین استقبال می‌کند.

 

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: سطح مناسبات اقتصادی دو کشور در سال‌های اخیر کاهش داشته است. با سطح مراودات  با ظرفیت‌های موجود متناسب نیست. ایتالیا در سال‌های گذشته شریک اول اقتصادی ایران در اروپا بود. اما اکنون به‌رغم علاقمندی دو طرف، سطح تبادلات بسیار ناچیز است. امیدواریم شاهد تقویت همکاری‌های تجاری و اقتصادی فی‌مابین باشیم.

 

وی اضافه کرد: سفارت ایتالیا در تهران با برگزاری وبینارهای اقتصادی میان تجار دو کشور و فراهم کردن زمینه گفت‌وگوهای بخش‌های خصوصی ایران و ایتالیا می‌تواند سهم مهمی در این حوزه داشته باشد.

 

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران دوستان خود را در شرایط بعد از تحریم فراموش نخواهد کرد. کشورهایی که در این شرایط در کنار ما باشند در شرایط گذر از تحریم هم موقعیت برتری در بازار ایران خواهند داشت.

 

از روابط سازنده با عربستان استقبال می کنیم

جلال زاده گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از روابط مبتنی بر احترام متقابل با همسایگان استقبال کرده است. گفت وگوهایی نیز فیمابین مقامات ایران و عربستان در جریان است. ما روابط سازنده با عربستان را به نفع تقویت صلح و ثبات در منطقه و منافع طرفین ارزیابی می‌کنیم.

 

وی گفت: افغانستان هم کشوری است که قومیت‌های مختلفی در آن ساکن هستند. از این رو ما از استقرار دولتی ملی و فراگیر که همه اقوام در آن مشارکت داشته باشند حمایت می‌کنیم.

 

امیدواریم زمینه بازگشت شرکت‌های ایتالیایی به ایران فراهم شود

سفیر ایتالیا در تهران نیز گفت: مجالس ایتالیا از تقویت همکاری‌ها با مجلس شورای اسلامی استقبال می کند. نمایندگان مجالس ایتالیا علاقمند به توسعه روابط دوستانه پارلمانی با ایران در سطوح مختلف هستند. نشست مجازی رییس کمیسیون سیاست خارجی دو پارلمان در ماه های گذشته دلیلی بر این مدعا است.

 

جوزپه پرونه افزود: ایران روابط طولانی و خوب با ایتالیا بویژه در حوزه مناسبات تجاری و اقتصادی داشته است. هفته گذشته نشستی میان تجار دو کشور با هدف شناسایی زمینه‌های مستعد همکاری برگزار کردیم. امیدواریم زمینه بازگشت شرکت های ایتالیایی به ایران فراهم شود و سریعتر بتوانیم به سطح تبادلات سابق برسیم.

 

سفیر ایتالیا در تهران گفت: وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا در دیداری که در نیویورک داشتند بر ضرورت تقویت همکاری های دو طرف بویژه در حوزه های تجاری و اقتصادی تاکید کردند.

 

در این دیدار سفیر ایتالیا در تهران دعوتنامه رییس کمیسیون روابط خارجی سنای ایتالیا را برای سفر جلال زاده به رم تقدیم وی کرد.پایان پیام/۱۱۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107