اخبار مهمکمیسیون فرهنگی

آذربایجان بداند ترکیه و رژیم صهیونیستی قادر به مقابله با ایران نیستند

آستان بهارستان؛ نماینده مردم تهران در مجلس گفت: جمهوری آذربایجان بداند ترکیه و رژیم صهیونیستی قادر به مقابله با ایران نیستند و پشت این کشور را خالی خواهند کرد. آذربایجان می ماند و یک همسایه قدرتمند یعنی ایران. این کشور در تعاملات آینده‌اش نیز دچار مشکل خواهد شد.

بیژن نوباوه وطن گفت: اخیراً توهماتی برای کشور جمهوری آذربایجان ایجاد شده است. کشوری که سال‌های نه چندان دور جزیی از خاک ایران بوده و در یک قرارداد مشکوک از ایران جدا شده است.

نایب رئیس اول کمیسیون فرهنگی افزود: قطع دسترسی ایران به اروپا از طریق ارمنستان یا مواردی از این دست نقشه‌هایی است که در خارج از منطقه کشیده می‌شود. اگر جمهوری اسلامی ایران به این مسائل تن در دهد یقیناً آنها نقشه‌های بیشتری را دارند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: البته تلاش‌هایی که این کشور برای گرفتن قره‌باغ داشت و تأکیدی که رهبر معظم انقلاب داشتند مبنی بر اینکه ژئوپلتیک و جغرافیای منطقه نباید تغییر کند انعکاس بسیار خوبی داشت.

مسائل اخیر جمهوری آذربایجان بسیار وقیحانه است

نوباوه خاطرنشان کرد: ایران در مسائل داخلی هیچ کشوری دخالت نمی‌کند. اما مسائل اخیر جمهوری آذربایجان بسیار وقیحانه است. اقدامی است که می‌تواند راه‌های ارتباطی ما را با کشور همسایه‌مان ارمنستان مسدود کند. این مسئله، مسئله‌ای است که منافع ما را دچار خدشه می‌کند. ما در مقابل آن سرسختانه خواهیم ایستاد.

وی افزود: جمهوری آذربایجان باید این مسئله را درک کند که فریب بازی دیگران را نخورد. کشوری مثل ترکیه و نیز رژیم صهیونیستی هیچکدام در برابر ایران توانایی ایستادگی ندارند. قطعاً پشت آذربایجان را خالی خواهند کرد. آنان خواهد ماند و یک همسایه قدرتمند که جمهوری اسلامی ایران است. تعاملات آذربایجان قطعاً در آینده دچار مشکل خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهارداشت: مقامات جمهوری آذربایجان باید به این مسئله توجه داشته باشند تجمع مخالفان جمهوری اسلامی در مرزهای این کشور با ایران برای ما قابل تحمل نیست. اگر بخواهد این وضعیت ادامه پیدا کند قراردادهایی خصمانه‌ای که علیه ایران منعقد شده و آذربایجان را از ما جدا کرده حتماً باید از نظر حقوقی مورد پیگیری قرار گیرد. ما پیگیر این موضوع خواهیم بود.پایان پیام/۱۱۰

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107