اخبار قماخبار مهمکمیسیون سیاسی

امنیت منطقه بدون امنیت ایران محال است

آستان بهارستان؛ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: کشورهای منطقه وقتی دارای امنیت می‌شوند که امنیت خود را با ایران پیوند بزنند. حکام ترکیه، آذربایجان و رژیم صهیونیستی با ایجاد مثلث شوم علیه ایران قطعا در ورطه‌ نابودی خواهند افتاد.

حجت ‌الاسلام مجتبی ذوالنوری درباره فتنه انگیزی جمهوری آذربایجان در مرزهای شمال غربی ایران اظهارداشت: اقدامات فتنه انگیزانه آذربایجان در منطقه در حقیقت غرق شدن در باتلاقی محسوب می‌شود که صهیونیست‌ها برای آنها درست کرده‌اند. صهیونیسم بین‌الملل و نظام سلطه ریشه و عامل اصلی جنگی که عراق علیه ایران آغاز کرد بود، بودند و صدام را به نیابت برای اینکار فرستادند. هم اکنون با پوشش‌های جدید حکام آذربایجان آن را مطرح می‌کنند و می‌خواهند جنگ را جنگ فارس و جنگ ترک جلوه داده و قومیتی کنند. همین روش را بعثی‌ها به عنوان جنگ عرب و عجم مطرح می‌کردند.

حاکمان خصومت ورز مطرود ملت‌های منطقه خواهند شد

وی افزود: صدام در نهایت مضمحل و نابود شد و آمریکایی‌ها و عوامل آن هم پشیمان شدند و با شکست و فضاحت عراق را ترک کردند. دو ملت ایران و عراق هم اکنون طبق فطرت و اشتراکات مذهبی و فرهنگی کاملاً در آغوش یکدیگر قرار دارند. نمونه آن حماسه اربعین و میزبانی مردم عراق از ایرانی‌هاست. این عوامل نشان می‌دهد همه دشمنان شکست خورده‌اند. امروز اردوغان و الهام علی‌اف می‌خواهند جا پای صدام بگذارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند قطعاً سیلی بر صورت کسانی که تکیه بر بیرون منطقه و دشمنان جمهوری اسلامی دارند نواخته خواهد شد. این هشدار را امام خمینی (ره) هم به صدام داد و فرمود صدام غیر از خودکشی راه دیگری ندارد. وقتی برخلاف اشتراکات فکری و معنوی بین دو ملت عده‌ای به دنبال ایجاد خصومت باشند باید بدانند که یقیناً مطرود ملت‌های خود خواهند شد. ملت ایران و آذربایجان از یک جنس هستند. از نظر فکری، معنوی و فرهنگی یک طیف بوده و پیوندهای عمیق تاریخی، فرهنگی، دینی و مذهبی با هم دارند.

مثلث شوم حکام ترکیه، آذربایجان و رژیم صهیونیستی برای فتنه‌انگیزی

ذوالنوری گفت: حکام ترکیه، آذربایجان و رژیم صهیونیستی با ایجاد مثلث شومی که هم اکنون تشکیل داده‌اند ورطه‌ای را برای منطقه ایجاد کرده‌اند. بازنده، ساقط شونده و غرق شونده قطعاً خودشان خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: امنیت قابل خریداری نبوده و عاریه ای نیست بلکه باید پایدار باشد. زمانی پایدار است که ریشه در دوستی و صمیمیت ملت‌ها داشته باشد درحالی که عده‌ای مسیری خلاف می‌روند.

ذوالنوری خاطرنشان کرد: کشورهای منطقه وقتی دارای امنیت می‌شوند که امنیت خود را با ایران پیوند بزنند. فقط در آن صورت امنیت پایدار ایجاد خواهد شد.

وی گفت: جمهوری اسلامی این اقتدار و تاثیر را در منطقه دارد که نه تنها امنیت خود را حفظ کند بلکه خیر و برکت این امنیت را به کشورهای منطقه برساند. آنها هم می توانند از اقتدار جمهوری اسلامی بهره مند شوند.

ایران اسلامی در بقا و امنیت خود با هیچ کسی تعارف ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: اگر حکومت ترکیه و آذربایجان بخواهند ناامنی‌های مستقیم یا غیرمستقیم در مرزهای جمهوری اسلامی ایجاد کنند و لانه ای را برای گروه‌های تکفیری ایجاد کنند و یا ارتش رژیم صهیونیستی و دستگاه‌های جاسوسی آنها را در آنجا مستقر کند چون برای امنیت ملی جمهوری اسلامی تهدید محسوب می شود باید بدانند که ما در بقا و امنیت خود با هیچ کسی تعارف نداریم. ما ثابت کردیم که قدرت تنبیه هر کسی که منافع ایران اسلامی را تهدید کند داریم.

وی افزود: تا دیر نشده باید حاکمان ترکیه و آذربایجان که اقداماتی را علیه ایران اسلامی با هماهنگی و همراهی رژیم صهیونیستی برنامه‌ریزی کرده بودند کنار بگذارند و اشتباهات خود را جبران کنند.

ذوالنوری خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی در عین اینکه خیلی مقتدر و توانمند است.. اهل بخشش و گذشت هم است و آغوش خود را برای کشورهای منطقه و دوست باز می‌کند. اگر آنها خواستند به آغوش جمهوری اسلامی بازگردند این فرصت را داشته باشند. پاپان پیان/۱۱۰

منبع: فارس

در این زمینه بخوانید:

آذربایجان بداند ترکیه و رژیم صهیونیستی قادر به مقابله با ایران نیستند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107