اخبار مهمکمیسیون کشاورزی

رانت توزیع نهاده های کشاورزی را بردارید

آستان بهارستان؛ نماینده ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه مشکلات نهاده های دامی و کشاورزی، کمبود یک قسمت قضیه است. بی عدالتی در توزیع نهاده ها مشکل دیگری است. برخی افراد نهاده را در بازار آزاد می فروشند تا جایی که دست تولیدکننده واقعی به نهاده نمی رسد. براین اساس باید بر این مهم نظارت شود تا رانت در این زمینه برداشته شود.

حجت الاسلام محمد سبزی در بازدید وزیر جهاد کشاورزی از عشایر زرندیه، در جمع روستاییان و عشایر روستای قشلاقی لقو اظهارکرد: امسال برای اولین بار در مجلس بودجه ای برای محرومیت زدایی تصویب شد.

وی افزود: خدمات زیادی به محرومان ارائه شده ولی کافی نیست. مشکلات و محرومیت های افراد در خط مقدم تولید و عشایر بسیار است و باید رفع شود. انتظار می رود مسئولان به صورت شبانه روزی کار کنند و در خدمت مردم باشند.

سبزی اظهارکرد: عشایر علیرغم مشکلاتی که در حوزه تامین نهاده دارند، در خط مقدم تولید فعالیت می کنند و توقع چندانی هم ندارند. رفع مشکلات عشایر همت جهادی می خواهد. بویژه اینکه مردم هم در این امور مشارکت می کنند.

هرچه سریعتر مشکلات سند زمین های کشاورزی حل شود

وی یکی از مشکلات اساسی کشاورزان ساوه و زرندیه را تعارض با منابع طبیعی دانست که باید هرچه سریعتر حل شود و تکلیف کشاورزان معلوم شود تا بتوانند برای زمین هایشان سند بگیرند.

وی گفت: امید است با اجرایی شدن طرح های کشاورزی موجود، موانع موجود در مسیر تولید برطرف شود و کشاورز دغدغه نداشته باشد.

سبزی اظهارکرد: در حوزه مشکلات نهاده های دامی و کشاورزی، کمبود یک قسمت قضیه است و بی عدالتی در توزیع نهاده ها مشکل دیگری است. برخی افراد نهاده را در بازار آزاد می فروشند تا جایی که دست تولیدکننده واقعی به نهاده نمی رسد. بر این اساس باید بر این مهم نظارت شود تا رانت در این زمینه برداشته شود.

وی در مورد آب کشاورزی هم گفت: ما در زرندیه دشت ممنوعه داریم. در این منطقه چاه هایی حفر شده است. مسئله اینجاست که بعضی چاه ها ۳۰۰ خانوار را پوشش می دهند و در طرف دیگر برخی شرکت های خصوصی به تنهایی چندین چاه دارند. اگر بحث تعدیل چاه ها مطرح باشد نباید برای هر دو یک نسخه پیچیده شود. زیرا خانوارها با زمین های کشاورزی غرقابی متضرر می شوند.

این نماینده مجلس گفت: تا جهاد کشاورزی به سمت مکانیزاسیون آبیاری نرفته این تعدیل های چاه ها نباید صورت بگیرد.پایان پیام/۱۱۰

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107