اخبار مهمکمیسیون سیاسی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: لغو تحریم ها اولین قدم برای شروع مذاکرات است

آستان بهارستان؛ سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شواری اسلامی، لغو تحریم‌ها علیه ایران و اجرای تعهدات هسته‌ای از سوی آمریکا و اروپا را نخستین گام برای شروع مذاکرات عنوان کرد.

«محمود عباس زاده مشکینی» روز دوشنبه درباره آغاز مذاکرات ایران با طرف‌های غربی به خبرنگاران، گفت: برای بازگشت به توافق هسته‌ای، توپ در زمین غربی‌ها است و بازگشت به توافق هسته‌ای درباره آنهایی صادق است که از این توافقنامه خارج شده‌اند یا از انجام تعهدات شانه خالی کرده‌اند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم افزود: در شرایط جدید این جمهوری اسلامی ایران است که باید برای طرف مقابل شرط تعیین کند. البته اتحادیه اروپا اگر قصد وساطت یا میانجگیری میان ایران و ۱+۴ دارد باید مفروضش این باشد که تمام تقصیر بن‌بست مذاکرات بر عهده آمریکا و تروییکای اروپایی است.

عباس زاده مشکینی خاطرنشان کرد: بدیهی است لغو تحریم‌ها و اجرای تعهدات برجامی از سوی آمریکا و اروپا، نخستین گام برای شروع مذاکرات است. البته آنهایی که در داخل با ارائه اطلاعات و تحلیل‌های غلط از شرایط اقتصادی ایران، قصد ایفای نقش «جاده صاف کن» را برای غربی‌ها دارند تاریخ مصرفشان تمام شده است.پایان پیام/۱۱۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا