اخبار مهمکمیسیون برنامه و بودجه

شورای هماهنگی رسانه جهت توسعه استان‌ها شکل گیرد

آستان بهارستان؛ نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز، شکل‌گیری شورای هماهنگی رسانه‌ها با هدف شتاب‌بخشی به توسعه استان‌ها ضروری به نظر می‌رسد.

جعفر قادری افزود: برخی مسئولان، فعال نیستند و یا در حد مسئول نیستند. برخی نمایندگان نیز به وظایف نمایندگی خود به خوبی عمل نمی‌کنند و اینجاست که رسانه‌ها باید مطالبه‌گری کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس گفت: مسئولیت‌ها و مدیریت‌ها، رفتنی است. اما خبرگزاری‌ها و خبرنگاران در طول زمان معمولا ثابت و پیگیر مستمر امور هستند. آنها باید در مسائل توسعه استان تاثیرگذار باشند. رسانه های باید نشست ها و هماهنگی‌هایی داشته باشند که از فرصت‌هایی همچون سفر استانی دولت، به بهترین شکل استفاده شود.

قادری خاطرنشان کرد:‌ روحیه پرسشگری خبرنگاران می تواند به بسیاری از تحولات در حوزه‌های مختلف منجر شود. همچنانکه اگر مسئولان به دنبال استفاده از فرصت های گردشگری استان نباشند، خبرنگاران می‌توانند با روحیه مطالبه گری مسئولان را به حرکت و اقدام لازم برای توسعه این بخش ناگزیر کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: خبرنگاران و رسانه‌ها باید پرسشگری را دنبال کنند و به واکنش‌ها به پیگیری مطالبات بحق مردم، اعتنایی نکنند. ‌ممکن است این رویکرد خوشایند برخی مسئولان نباشد. رسانه‌ها باید روحیه مطالبه‌گری را حفظ و از برخی عملکردها که باعث فراری دادن سرمایه‌گذاران می‌شود انتقاد کنند.

شورای هماهنگی رسانه با محوریت توسعه استان‌ها شکل گیرد

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس اظهارداشت: اگر بسیاری از موضوعات در قالب یک خبر و گزارش در سطح جامعه انعکاس یابد و بازخورد مردم بررسی شود، بسیاری از تصمیمات بهینه می شود. بسیاری از فرایندها به کمک رسانه قابل اصلاح است.

قادری گفت:‌ هر مسئولی برای موفقیت در پیشبرد ماموریت‌های کاری خود باید تماس با رسانه‌ها را در دستور کار خود قرار دهد و از ظرفیت‌ رسانه‌ها استفاده نماید و کمک کند که رسانه‌ها به خوبی به وظایف و مسئولیت‌هایشان عمل کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه شیراز اظهار داشت: مسئولان باید قبل از هر اقدامی، با درمیان گذاشتن طرح‌ها و اقدامات آتی با مردم از طریق رسانه‌ها، بازخورد رسانه‌ای و نظرات و ارزیابی مردم و متخصصان را داشته باشند.

وی افزود: باید از ظرفیت کانال ارتباطی رسانه‌ها و ارتباط بین مسئولان و مردم بهره‌ برد تا تصمیمات درست اتخاذ شود.

پیشگیری از لغزش‌ها و توقف‌ها به مدد رسانه

قادری همچنین نقش رسانه‌ها برای تقویت ارتباط و تعامل مسئولان با یکدیگر را مهم توصیف کرد و گفت:  گاه نیاز است از طریق رسانه‌ها با مسئولان حرف بزنیم؛ شاید فرصت های تعریف شده ای نباشد که مسئولان با مسئولان حرف بزنند ولی از طریق خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها می‌توان مطالب را منتقل کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ‌این اقدام مانع از لغزش‌ها، کوتاهی‌ها و توقف‌ها در مسیر توسعه می شود. و زمینه‌ساز هماهنگی نیروها در یک راستا برای شتاب‌بخشی به توسعه و حل مشکلات است.

قادری تصریح کرد:‌ البته برخی ممکن است تلقی برخی مسئولان از مطالب رسانه‌ها به منزله ترمز برای مسئولان باشد. این تلقی نادرست به این برمی‌گردد که برخی مسئولان ما سعه صدر کافی ندارند. اگر مطلبی، رسانه‌ای شد با آن رسانه‌ برخورد مناسبی انجام نمی‌دهند که این ایراد، متوجه این دسته از مسئولان است.

عضو کمیسیون جهش تولید مجلس گفت:‌ نیاز مندیم قبل از اتخاذ تصمیم، دیدگاه‌هایمان را به یکدیگر نزدیک کنیم. باید از ظرفیت همدیگر به خوبی استفاده کنیم. انعکاس تصمیمات آتی و توجه به دیدگاه مردم و متخصصان می‌تواند یاری رسان مسئولان در تصمیمات بهینه باشد. در این زمینه، نگاه‌های محدودکننده بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌ها باید اصلاح شود.

قادری  تجهیز رسانه‌ها به ابزار و امکانات روز را زمینه‌ساز تاثیرگذاری بیشتر آنها در افکار عمومی دانست.پایان پیام/۱۱۰

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107