اخبار مهمکمیسیون اقتصادی

نیازمند درآمدهای پایدار و کوچک کردن دولت جهت کسری بودجه هستیم

آستان بهارستان؛ سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ضمن افزایش درآمدهای پایدار که بخش عمده آن مالیات است با کوچکتر کردن دولت و کاهش هزینه ها می توان به کسری بودجه کمک کرد.

غلامرضا مرحبا افزود: البته کاهش هزینه به معنای آن نیست که هزینه های عمرانی را معطل نگاه داشت، عمران را می توان به بخش خصوصی واگذار کرد. باید از توان بخش خصوصی استفاده کرد.

نماینده مردم آستارا در مجلس در رابطه با «راهکارهای پیش روی دولت برای تامین کسری بودجه» گفت: اگر برای جبران کسری بودجه دست به جیب بانک‌ها ببریم یا از بانک مرکزی استقراض شود، افزایش پایه پولی را به همراه خواهد داشت که تورم‌زاست و اقتصاد کشور را دچار بحران و آسیب می‌کند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت‌های قبلی اصولگرا یا اصلاح‌طلب دقیقا به همین روش عمل کردند. هر کجا به بن بست خوردند از بانک مرکزی استقراض کردند و افزایش پایه پولی و تورم را قوت بخشیدند.

استقراض از بانک مرکزی سبب فاجعه اقتصادی می شود

وی بیان کرد: یکی از دلایل افزایش تورم، کسری بودجه و راه‌های نامتعارف برای جبران این کسری است. با استقراض از بانک مرکزی فاجعه در اقتصاد رخ خواهد داد که تورم و گرانی را موجب می‌شود.

درآمدهای مالیاتی بهترین روش برای جبران کسری بودجه است

وی ادامه داد: برای کسری بودجه نیازمند منابع پایدار هستیم. دولت باید درآمدهای پایدار برای خود ایجاد و تولید را تقویت کند. با تقویت بنیه تولید و افزایش درآمدهای مردم، تولیدکنندگان درآمدهای مالیاتی خود را افزایش می‌دهند. بهترین راه و روش برای جبران کسری بودجه درآمدهای مالیاتی است. درآمد مالیاتی را در صورتی می توانیم افزایش دهیم که رونق تولید وجود داشته باشد و چرخ اقتصاد بخوبی بچرخد.

مرحبا مطرح کرد: ضمن افزایش درآمدهای پایدار که بخش عمده آن مالیات است با کوچکتر کردن دولت و کاهش هزینه‌ها می توان به کسری بودجه کمک کرد. البته کاهش هزینه به معنای آن نیست که  هزینه‌های عمرانی را معطل نگاه داشت، عمران را می توان به  بخش خصوصی واگذار کرد، باید از این توان استفاده کرد.

وی گفت: نقدینگی بزرگی در کشور داریم که برای تامین منابع مورد نیاز طرح های عمرانی می شود. باید از نقدینگی های سرگردان که به سمت خرید خانه در ترکیه می‌رود استفاده کرد. در مجموع هم برای درآمد خریداران در داخل کشور امنیت خاطر ایجاد می شود و هم دولت می تواند با تامین مالی، نیازهای تولیدی خود را برطرف کند. این چرخه را باید پشت سر هم بچینیم و بصورت زنجیر وار از آن بهره بریم. باید اقتصاد کشور را بسازیم.پایان پیام/۱۱۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آسایشگاه سالمندان و معلولین
دکمه بازگشت به بالا

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/astanehb/domains/astanebaharestan.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107